Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV pastiprinās cīņu pret «Al Qaeda» finansēšanas tīkliem

Starptautiskā teroristu organizācija «Al Qaeda» un tās talibu sabiedrotie turpina saņemt nelikumīgu finansējumu no Persijas līča valstīm, ceturtdien atzina ASV finanšu ministra vietnieks Deivids Koens, vienlaikus paužot Vašingtonas apņēmību šai naudas plūsmai darīt galu.

«Mums jādubulto pūliņi cīņā pret «Al Qaeda» un talibu finanšu palīdzību,» sacīja Koens, ministra vietnieks terorisma finansēšanas apkarošanas jomā.

Viņš pauda uzskatu, ka kaujinieku operācijās finansējumam ir tikpat svarīga loma kā ieročiem, pašiem cīnītājiem un ekstrēmistu ideoloģijai.

Talibu 18.janvāra uzbrukums Kabulas centrā, kur viens no mērķiem bija Afganistānas Centrālās bankas ēka, ir pierādījums tam, ka ASV centieniem apturēt naudas plūsmu, ko saņem kaujinieki, ir sekmes, pārliecināts ir Koens.

Finanšu ministrija vada starpresoru centienus atrast jaunus ceļus, kā apturēt nelikumīgās finanšu aktivitātes Afganistānā un Pakistānā.

«Tas, protams ir izaicinājums - satvert talibu un «Al Qaeda» finanšu tīklus stingrākā tvērienā ,» atzina amatpersona. «Zināmā mērā tas nozīmē, ka mums ir jāpieturas pie mūsu līdzšinējās prakses - apzināt šos tīklus, it īpaši Persijas līča reģionā bāzētos donorus un atbalstītājus.«