Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piedāvā apbedīšanas pakalpojumu vēl pirms cilvēks nomiris

Cīnoties par klientiem, apbedīšanas firmas kļūstot aizvien ciniskākas, piektdien raksta «Diena».

Kāda rīdziniece laikrakstam stāstījusi, ka nedēļu pirms mātes nāves ar viņu sazinājušies pat trīs apbedīšanas biroji, piedāvājot savus pakalpojumus, kamēr māte vēl dzīva.

Mediķu kukuļošana esot izplatīts veids cīņā par mirušo apglabāšanu, un summas svārstās no 30 līdz 100 latiem par «klientu».

Laikraksts noskaidrojis, ka, iespējams, darbojas divi modeļi, kā ārstniecības iestādes sadarbojas ar apbedīšanas birojiem. Saskānā ar pirmo modeli. Pēc pacienta nāves slimnīcā tiek draudzīgi ieteikts konkrēts apbedīšanas birojs un par to mediķi saņem «pateicību». Savukārt saskaņā ar otru variantu, mediķis nodod datus par mirušo apbedīšanas birojam un atkal saņem atlīdzību.

«Diena» izpētījusi, ka lai apbedītāji tiktu pie personas datiem, nemaz nav jāuzpērk mediķi, vienkārši slimnīcā esot jāstrādā pašam. Laikraksts pat noskaidrojis, ka apbedīšanas biroja darbinieks Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā strādā par sanitāru.