Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP vadīta aģentūra vēlas ieviest oranžus skolēnu autobusus

Pašvaldību lietu ministrijas padotībā esošā Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) iepirkuma konkursa nolikumā noteikusi, ka skolēnu autobusiem jābūt oranžā krāsā.

Konkursa «Skolēnu autobusu piegāde pašvaldībām» tehniskajā specifikācijā, kas ir publiski pieejama, noteikts, ka piegādātājam jānodrošina autobusiem arī attiecīgs krāsojums, proti, krāsa «RAL 2008». Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju šī krāsa ir oranža.

VRAA Starptautisko projektu un komunikācijas nodaļas vadītāja Līga Baltiņa aģentūrai BNS skaidroja, ka, ņemot vērā potenciālo piegādātāju ierosinājumu, šim oranžās krāsas tonim klāt nākuši vēl trīs toņi. Līdz ar to nolikumā papildināta arī toņu palete.

Uz jautājumu, kādēļ izvēlēta tieši oranžā krāsa, Baltiņa atbildēja, ka starptautiskajā praksē skolēnu autobusi ir košās krāsās - dzeltenā vai oranžā. VRAA oranžo krāsu izvēlējusies tādēļ, ka pēc konsultācijām ar Ceļu satiksmes un drošības direkcijas pārstāvjiem secināts, ka Latvijā dzeltenā krāsā ir ātrās palīdzības automašīnas un avārijas dienestu auto.

Baltiņa arī pavēstīja, ka uzņēmumu interese par šo konkursu ir ļoti liela - 20 potenciālo piegādātāju vidū ir bijis arī kāds uzņēmums no Indijas.

Plānots, ka jaunie autobusi pa Latviju sāks kursēt jau no jaunā mācību gada, taču tik liels pretendentu skaits paaugstina risku, ka konkursa rezultāti varētu tikt apstrīdēti, atzina Baltiņa.

Pretendentam jānodrošina vismaz 110 jaunu autobusu piegāde pašvaldībām un servisa pakalpojumu sniegšana garantijas laikā. Nolikumā paredzēts, ka ir jāpiegādā 27 autobusi, kuros ir vismaz 19 sēdvietas, 36 autobusi ar vismaz 30 sēdvietām un 47 autobusi ar vismaz 40 sēdvietām. Nolikumā gan noteikts, ka pasūtītājs ierobežotā finansējuma dēļ var palielināt vai samazināt piegādes apmēru, bet ne vairāk kā par 40%.

Autobusu skaita samazinājums vai palielinājums tiks aprēķināts pēc piedāvājumu saņemšanas un izvērtēšanas. Pasūtītājs ir Valsts reģionālās attīstības aģentūra, kuras vadītājs ir Tautas partijas (TP) biedrs Māris Krastiņš.

Pieteikumi jāiesniedz līdz 22.februārim.

Konkursa nolikums un tehniskā specifikācija pērnā gada nogalē apstiprināta Valsts reģionālās attīstības aģentūrā.

Savulaik valdībā, lemjot par skolēnu autobusu iegādi, ministru vidū raisījās diskusijas par šo autobusu atpazīstamību. Izglītības ministre Tatjana Koķe (Zaļo un zemnieku savienība) rosināja tos īpaši nokrāsot vai arī trafarēt. Arī ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) aicināja tos īpaši trafarēt un par piemēru minēja spilgti dzeltenos skolēnu autobusus Amerikas Savienotajās Valstīs.

Jau vēstīts, ka viens no sociālās drošības spilvena pasākumiem ir finansējums skolēnu autobusu iegādei. Šveices valdības līdzfinansētie autobusi skolēnu pārvadāšanai pašvaldībām būs pieejami, visticamāk, vien nākamajā mācību gadā.

Šveices līdzfinansētais projekts veicinās skolu pieejamību skolēniem, kā arī palielinās skolēnu drošību uz ceļiem. Tāpat jaunu autobusu iegāde ļaus pašvaldībām ietaupīt pašvaldību budžeta līdzekļus, samazinot autobusu uzturēšanas izdevumus un uzlabojot skolēnu pārvadāšanai izmantojamo transporta līdzekļu kvalitāti.

Projektam paredzētais finansējums ir aptuveni 9,7 miljoni latu, no kuriem Šveices līdzfinansējums ir aptuveni 7,5 miljoni latu, Latvijas līdzfinansējums - apmēram 1,3 miljoni latu, kā arī pašvaldību līdzfinansējums - aptuveni 0,9 miljoni latu.