Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VSAA pensiju atmaksa varētu izmaksāt ap 129 000 latu

Satversmes tiesa (ST) lēmusi, ka valstij pensionāriem jāatmaksā ieturētā pensiju daļa. Lai nodrošinātu ST sprieduma izpildi, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) būs nepieciešami gan papildus finanšu, gan arī cilvēku darba resursi. Aģentūrai ST sprieduma izpilde varētu izmaksāt ap 129 tūkstošiem latu.

Kā portālam «Apollo» norādīja VSAA pārstāve Edīte Olupe, aģentūrai jāsagatavo un jāpārbauda maksājumu saraksti, jāsagatavo un jāizsniedz paziņojumi par ieturēto ienākuma nodokli, kā arī jākonsultē pensionāri un pēc viņu pieprasījuma jāsagatavo izziņas par atmaksātajām summām.

VSAA pārstāve skaidroja, ka nepieciešama arī programmatūras izstrāde, un lai to nodrošinātu, aģentūrai ir nepieciešams papildu finansējums. Plānotie izdevumi programmatūras izstrādei ir 12 tūkstoši latu. Savukārt 116,5 tūkstoši latu nepieciešami VSAA personāla papildu darba apmaksai.

Tāpat jānodrošina arī iesniegumu un lēmumu pieņemšana par pensiju nesaņemtās daļas izmaksu mirušo pensionāru radiniekiem vai mantiniekiem.