Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers prasa paskaidrot zāļu cenu atšķirības Baltijas valstīs

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (TP) vēlas noskaidrot pamatojumu zāļu cenu veidošanās mehānismiem un tāpēc lūdz veselības ministri Baibu Rozentāli iesniegt skaidrojumu par šo jautājumu, portālu «Apollo» informēja premjera preses sekretāre Līga Krapāne.

Premjers vēlas uzzināt gan par pamatojumu zāļu cenu veidošanās mehānismiem, gan arī par ekonomiskiem, administratīviem un normatīviem faktoriem, kas ietekmēja un noteica atšķirības zāļu cenās un to pieejamību patērētājiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā pagājušajā gadā.

Tāpat premjers Rozentālei lūdzis sniegt informāciju par pagājušajā gadā veikto pasākumu efektivitāti ieviešot ārstniecības iestādēs lietojamo zāļu sarakstus. Tostarp arī par iecerētajām izmaiņām normatīvajos aktos un pasākumiem, lai atvieglotu retāk lietojamo zāļu importu, nosakot atvieglotu reģistrācijas kārtību vai citas Eiropas Savienības valsts izdotu reģistrācijas dokumentu atzīšanas kārtību Latvijā; par iecerētajām izmaiņām normatīvajos aktos un pasākumiem, kas atvieglotu medikamentu mazumtirdzniecības uzņēmumu darbību un nodrošinātu visu tirgojamo medikamentu uzskaiti.

Rozentālei arī jāsniedz informācija par iecerētajām izmaiņām onkoloģisko un kardioloģisko medikamentu individualizētai uzskaitei onkoloģiskiem un kardioloģiskiem slimniekiem; par iecerētajām izmaiņām normatīvajos aktos un pasākumiem, lai palielinātu lētāko medikamentu īpatsvaru aptiekās, t.sk. izstrādājot priekšlikumus uzcenojuma noteikšanas kritērijiem, kas veicinātu lētāku zāļu gala cenu patērētājiem; pariecerētajām izmaiņām normatīvajos aktos un pasākumiem, lai veicinātu bezrecepšu medikamentu lielākas komplektācijas piedāvājumu mazumtirdzniecības vietās, veicinot vienas vienības lētāku cenu.

Vienlaikus Dombrovskis lūdzis ekonomikas ministru Arti Kamparu (JL) rūpīgi izvērtēt varbūtējas kādu aizliegtu vienošanos pazīmju esamību starp tirgus dalībniekiem medikamentu vairumtirdzniecības jomā.

Nepieciešamības gadījumā finanšu ministram Einaram Repšem  rezolūcijā uzdots nodrošināt Iepirkumu uzraudzības biroja pārstāvju piedalīšanos informatīvā ziņojuma projekta sagatavošanā par zāļu cenām un to izmaiņām.

Atbildes uz premjeru interesējošiem jautājumiem jāiesniedz līdz 26. februārim.