Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas centra ēkā īrnieki dzīvo bez apkures

Namīpašnieka un īrnieku nesaskaņu dēļ Rīgas centrā, ēkā Ausekļa ielā 6a, pat visaukstākajā laikā nav pieslēgta apkure.

Kā novēroja aģentūra LETA, ēkā ir gandrīz tikpat auksts kā ārā. Vienā no dzīvokļiem termometrs rādīja mīnus divus grādus un gan katlos, gan izlietnē ūdens bija sasalis.

Ēkas kāpņu telpai izņemtas ārdurvis, tādēļ pie dzīvokļu durvīm var brīvi piekļūt gan vējš un aukstums, gan nevēlamas personas. Vienā no dzīvokļiem īpašnieks nomontējis centrālās apkures radiatorus, savukārt kādā istabā izņēmis logu, norādīja sašutušie īrnieki.

Īrnieki norāda, ka šis jau neesot pirmais gads, kad jādzīvo bez apkures. Tagad neesot arī vairs ūdens, jo visas caurules sasalušas. Īpašnieks apkures atslēgšanu motivējot ar to, ka īrnieki nemaksājot, savukārt ēkas iemītnieki ir pārliecināti, ka namīpašnieks vēloties viņus «izēst», tādēļ izgudrojot visdažādākās mocības.

Viena no mājas iemītniecēm, Natālija Gončarenko, stāsta, ka konflikts starp īrniekiem un īpašnieku sācies jau 90.gadu vidū un pamazām pāraudzis gandrīz atklātā karadarbībā.

90.gadu sākumā, ieguvuši īres tiesības, Gončarenko ģimene dzīvokli, kas bijis «izdauzīta komunalka», izremontējuši un pārbūvējuši, kopā ieguldot 9000 latu.

Dzīvokli plānots privatizēt, bet tad uzradies kāds Pēteris, kas uzmeties par ēkas saimnieku un sācis iekasēt īres maksas, pamazām mēģinot māju no īrniekiem atbrīvot. Gončarenko viņam piedāvājuši, ka var dzīvokli atstāt, ja saņemtu atpakaļ remontā ieguldītos līdzekļus, tomēr «saimnieks» neesot tam piekritis, jo remonts bijis pārāk «šiks».

Pamazām konflikti samilzuši un sākusies pamatpakalpojumu atslēgšana. Pēc tam īrnieki arī vairāk nav maksājuši, jo «maksā vai nemaksā, tāpat nekā nav».

Ēkas iedzīvotāji vērsušies visdažādākajās institūcijās, gan iepriekšējā, gan tagadējā Īres valdē, bet visur palīdzība atteikta un tikai ieteikts vērsties tiesā. Iedzīvotāji arī pauda bažas par mājas piederības likumību, norādot, ka esot neskaidrības ar inventarizācijas lietām.

Ēkas iedzīvotāji norādīja, ka mājā atrodas gan bērni, gan slimi cilvēki, un daži jau esot aizgājuši aizsaulē. «Rakstīsim Rīgas mēram Nilam Ušakovam (SC),» solīja īrnieki.

Kā novēroja aģentūra LETA, dzīvokļos apsildei tika izmantota gan malka, gan elektriskie sildītāji, kas stāvokli ēkā padara ugunsnedrošu.