Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Patiesos banku zaudējumus no kreditēšanas uzzināsim pēc pāris gadiem

Patiesos banku zaudējumus no kreditēšanas Latvijā varēs uzzināt pēc pāris gadiem, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» sacīja nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns.

Viņš norādīja, ka baņķieri Latvijā, tāpat kā citur pasaulē, saprotamu iemeslu dēļ visiem iespējamiem līdzekļiem cenšas neizrādīt šīs problēmas patieso lielumu.

«Es domāju, ka mēs šo zaudējumu [banku zaudējumu no kreditēšanas] patiesos apmērus uzzināsim pēc trim, četriem vai pieciem gadiem,» teica Šīns.

Atbildot uz jautājumu, cik liels varētu būt banku slikto kredītu īpatsvars, Šīns minēja, ka to ir grūti pateikt, jo bankās ieķīlāto aktīvu vērtība vidēji samazinājusies trīs reizes.

«Piesardzīgie baņķieri savulaik aizdeva 70% no ķīlas vērtības, bet mazāk piesardzīgie - 120% no ķīlas vērtības. Tādējādi rodas jautājums, kas gan šādos apstākļos vispār var būt labs kredīts? Tautsaimniecība pašlaik ir pilnīgi sabrukusi, un, tēlaini izsakoties, tas ir kā pēc atombumbas nomešanas, kad man kāds prasītu - Edgar, cik daudz veselu māju ir Hirosimas centrā,» pastāstīja Šīns.

Jau vēstīts, ka Latvijas banku sektora zaudējumi provizoriski pērn bija 773,4 miljoni latu, kas galvenokārt saistīti ar izdevumiem uzkrājumiem nedrošiem kredītiem.