Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše atkārtoti valdībā virza jautājumu par Jakāna rotāciju uz FM

Izskatīšanai nākamās nedēļas, 2.februāra, valdības sēdē finanšu ministrs Einars Repše (JL) atkārtoti iesniedzis jautājumu par atstādinātā Valsts ieņēmuma dienesta (VID) ģenerāldirektora Dzintara Jakāna rotāciju uz Finanšu ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora amatu.

Ministrs rosina Jakānu pārcelt darbam šajā amatā uz nenoteiktu laiku. Tāpat vienlaikus tiek rosināts noteikt, ka VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Nelija Jezdakova iestādes vadītāja pienākumus pilda līdz jauna ģenerāldirektora iecelšanai.

Par šo jautājumu gan vēl pirmdien, 1.februārī, paredzētas plašas diskusijas valdību veidojošo partiju starpā.

LETA jau ziņoja, ka šonedēļ valdības balsojumā vairākums ministru neatbalstīja Repšes piedāvājumu atstādināto Jakānu pārcelt darbā par Finanšu ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktoru.

Tieslietu ministrs Mareks Segliņš (TP) valdības sēdē rosināja par šo jautājumu balsojumu, kurā pret nobalsoja visi Tautas partijas ministri, savukārt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ministri un «tēvzemietis» Kaspars Gerhards balsojumā atturējās, līdz ar to «Jaunā laika» iecerei pietrūka balsu.

Pēc šāda balsojuma valdības locekļi turpināja diskusijas, kā Jakāna jautājumu risināt tālāk, nolemjot gala lēmumu tomēr mēģināt pieņemt pēc nedēļas.

Jau ziņots, ka 12.janvārī Repše, izvērtējot disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumu, nolēma rosināt atbrīvot Jakānu no ieņemamā amata.

Šādu ministra soli neatbalstīja vadības koalīcija, un Repše piekrita virzīt jautājumu par Jakāna rotāciju darbam jaunizveidojamā FM departamentā.

LETA jau ziņoja, ka pērnā gada 22.oktobrī ar Repšes lēmumu Jakāns tika atstādināts no VID ģenerāldirektora pienākumu pildīšanas. Šāds lēmums pieņemts, jo Jakāns uzdotajā laikā «apzināti nav izpildījis Repšes rīkojumus». Kopumā pret Jakānu ierosinātas trīs disciplinārlietas, kas apkopotas vienā.

Jakāns VID vada kopš 2004.gada jūlija, iepriekš viņš dienestā strādājis arī citos amatos.