Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rubini: pēc diviem gadiem Eiropas vienotā valūta beigs pastāvēt

Aptuveni pēc diviem gadiem vienotā Eiropas valūta beigs pastāvēt, uzskata pazīstami ekonomisti, vēsta «MIGnews».

Pazīstamais Ņujorkas ekonomikas profesors Nuriels Rubini, kurš savā laikā jau paredzēja pašreizējo finanšu krīzi un līdz ar to ieguva ekonomikas pareģa slavu, uzstājies ar jaunu prognozi. Šveices Davosā notiekošā pasaules ekonomikas foruma piektdien rīta sesijā Rubini paziņoja, ka Spānijas un Vācijas ekonomikas problēmas sagraus eirozonu un pēc diviem gadiem Eiropas valūta beigs pastāvēt.

Pēc ekonomista domām, pamatdraudus eiro rada finanšu situācija vienā no 16 eirozonas valstīm – Spānijā. Nekas īpaši labāks nav arī Grieķijā. Šo valstu ekonomikas cieš disbalansa valsts finanšu jomā, kā arī no viņu ražoto preču un pakalpojumu konkurentspējas pazemināšanās. Pie kam, šo valstu dalība eirozonā liedz tām labot esošo situāciju, veicot valūtas devalvāciju.

Rubini viedoklim piekrīt arī citi globālās ekonomikas jomas eksperti.

Atgādināsim, ka Grieķijas budžeta deficīts vairāk nekā četras reizes pārsniedz eirozonas valstīm noteikto - 3% no IKP. Grieķijas valsts parāds ir divreiz lielāks nekā to paredz normatīvs un sastāda 300 miljardus eiro, jeb aptuveni 125% no IKP.