Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā janvāris bez atkušņiem pirmo reizi gandrīz 70 gadu laikā

Rīgā un lielā Latvijas daļā janvāris būs aizvadīts bez atkušņiem, gaisa temperatūra visu mēnesi saglabājusies zem nulles, un tā Rīgā nav bijis vismaz 68 gadus, liecina aģentūras BNS apkopotā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Lai arī cik bargs sals Latviju piemeklē janvārī, parasti ir kaut viena vai vairākas dienas ar atkušņiem, kad gaisa temperatūra paceļas virs nulles.

Arī 1996. gada janvārī valdīja ilgstošs, bet ne tik stiprs sals kā šogad. Dažas dienas jūras piekrastē gaisa temperatūra sasniedza +1 grādu, arī Rīgā togad 13. janvārī gaisa temperatūra paaugstinājās dažas grāda desmitdaļas virs nulles. Pat vidējās gaisa temperatūras ziņā visaukstākajā janvārī Latvijas vēsturē - 1987. gadā - pēc ilgstoša un ļoti stipra sala mēneša beigās bija divas dienas ar nelielu atkusni līdz +1..+2 grādiem.

Otrs aukstākais janvāris Latvijas vēsturē, salīdzinot mēneša vidējo gaisa temperatūru, bija 1942. gadā, taču aģentūrai BNS nav pieejama detalizētāka informācija par ikdienas novērojumiem, tāpēc pieļaujams, ka toreiz Rīgā janvāris pagāja bez atkušņiem. Līdz ar to šā gada janvāris ir pirmais bez atkušņiem pēdējo 68 gadu laikā, bet, iespējams, pat ilgākā laika posmā.