Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slēptā kamera: bērni alkoholu brīvi var nopirkt jebkur Rīgā

Lai gan šonedēļ Saeimas deputāti negaidīti atbalstīja grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz, ka turpmāk 1.septembrī jeb Zinību dienā Latvijā alkoholu nedrīkstēs tirgot, tomēr kā pārliecinājās LTV raidījuma «De facto» veidotāji – nopirkt alkoholiskos dzērienus pusaudžiem nav nekādu problēmu arī šobrīd.

LTV raidījuma «De facto» veiktais eksperiments ar slēpto kameru parāda, ka nepilngadīgie alkoholu var brīvi nopirkt gan dažādos Rīgas lielveikalos, gan mazākos veikaliņos.

Piektdienas pēcpusdienā ar slēpto kameru «De facto» veidotāji un 16 gadus veca eksperimenta dalībniece Karlīna devušies uz vairākām tirdzniecības vietām Rīgā.  Gan pārtikas lielveikalā  «Prizma», gan «Maximā», gan «Rimi» Karlīnai izdevies nopirkt alkoholiskos kokteiļus un nevienā vietā viņai nav tikuši prasīti dokumenti, lai pārliecinātos par meitenes vecumu. Tieši tāpat alkoholisko kokteili nepilngadīgajai izdevās nopirkt arī «Latvijas balzāma» veikalā.

Rezultāts:  četri nejauši izvēlēti veikali, neviena jautājuma par meitenes vecumu, visos četros veikalos nekādu šķēršļu 16-mit gadus vecajai Karlīnai nopirkt alkoholu.

(Meitenes vecāki meitas dalībai eksperimentā piekrita un to atbalstīja. Nopirktie alkoholiskie dzērieni pie meitenes pēc eksperimenta nepalika.)