Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īpašā kartē plāno iedzīvotājiem parādīt Rīgas bīstamākās vietas

To, kādi noziegumi kurā vietā Rīgā tiek veikti, policija monitorē ik nedēļu, tomēr šie dati paredzēti tikai iekšējai lietošanai. Citās pasaules pilsētās publiskas noziegumu kartes gan tiek plaši lietotas, lai brīdinātu iedzīvotājus, ar ko viņiem konkrētajā pilsētas daļā jārēķinās, tur viesojoties vai pārceļoties uz dzīvi, vēstī laikraksts «Diena».

Mārcis Rubenis no ideju grupas «govcamp.lv», kas popularizē jauno mediju un sociālo platformu iespējas valsts pārvaldē, stāsta, ka šādās kartēs iespējams ietilpināt visdažādāko informāciju: «Var salikt, piemēram, statistiku par stāvvietām — vai tajā vietā pilsētā ir vai nav noziegumi ar auto apskādēšanu, apzagšanu.» Viņš ir gatavs veicināt šādu atvērto datu formātu ieviešanu Latvijā.

Pie līdzīga projekta pērn gada otrajā pusē ķērusies klāt Iekšlietu ministrija. Piesaistot Eiropas Savienības naudu, iecerēts vizualizēt un analizēt datus par likumpārkāpumiem narkotisko vielu nelegālajā apritē visā valstī.

Kā laikrakstam stāsta ministrijas pārstāvis Mareks Matisons, perspektīvā jebkuram cilvēkam varētu dot iespēju aplūkot noziedzīgus nodarījumus saistībā ar ģeogrāfisku vietu. Nav gan plānots kartē norādīt precīzas noziegumu adreses.

Rīgas Kriminālpolicijas šefam Intam Ķuzim nekas nebūtu pret šādu karti, turpretim Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Geduševs gan neuzskata, ka karte sniegs objektīvu priekšstatu par noziegumiem pilsētā, tādēļ neredz pēc tās nepieciešamību — sekmīgāk, viņaprāt, noziedzību var mazināt, palielinot policijas patruļu skaitu.