Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«BTA» pērn atlīdzībās izmaksājusi 30,79 miljonus latu

Pēc Latvijas Apdrošinātāju asociācijas datiem pērn AAS «BTA» izmaksājusi 30,79 miljonus latu bruto apdrošināšanas atlīdzībās, kas ir par 17% mazāk nekā 2008. gadā. Līdz ar to «BTA» ir viena no vadošājām starp Latvijas apdrošināšanas sabiedrībām apdrošināšanas atlīdzību jomā.

Pērn «BTA» saņēma 11 421 OCTA un 14 356 KASKO lietu pieteikumus, kas gan ir mazāk nekā pērn, taču tas izskaidrojams ar faktu, ka krīzes laikā cilvēki daudz rūpīgāk uzmana savu transporta līdzekli un ir krietni piesardzīgāki. Savukārt pieaudzis ir pieteikumu skaits tādos veidos kā īpašuma apdrošināšana, nelaimes gadījumu apdrošināšana. Īpašuma apdrošināšanā pērn iesniegti 2 305 atlīdzības pieteikumi, bet nelaimes gadījumu apdrošināšanā – 1 602. Tāpat pieaudzis pieteikto lietu skaits tādos veidos kā ceļojumu un nelaimes gadījumu apdrošināšana, kur saņemti 3 450 atlīdzību pieteikumi.

Jānis Lucaus, AAS «BTA» valdes loceklis: «Par vienu no saviem galvenajiem uzdevumiem esam izvirzījuši tieši atlīdzību izmaksas sistēmas uzlabošanu un atvieglošanu, lai pēc iespējas ātrāk un izdevīgāk abām pusēm būtu iespējams risināt atlīdzību izmaksas lietas. Labi saprotam, ka, ja cilvēkam ir noticis negadījums, tad viņam ir ļoti būtiski īsos termiņos saņemt atlīdzību, lai varētu risināt ar nelaimes gadījumu saistītus jautājumus, vai tas būtu remonts automašīnai, dzīvoklim, medicīnas izdevumu segšana vai kas cits. Tāpēc mums ir jo īpašs gandarījums par Lietišķās Dienas un Dienas Biznesa apvienotajā žurnālā publicēto žurnālistu mērījumu par atlīdzību izmaksām, kur salīdzināti pieci vadošie Latvijas apdrošināšanas uzņēmumi. Jāteic, ka mērījuma rezultāti mūs ne vien iepriecina, bet ļauj pārliecināties, ka savā darbībā esam gājuši pareizā virzienā, jo BTA ir līderis pēc žurnālistu veiktā mērījuma, uzrādot labākos rezultātus mērījumā izvirzītajos kritērijos un iegūstot labāko kopējo novērtējumu.«

Kopumā apdrošināšanas nozare, tāpat kā pārējās nozares šobrīd, vairāk nekā jebkad iepriekš ir atkarīgas no valdības pieņemtajiem lēmumiem, kurus prognozēt nav viegli. Neprognozējamā valsts politika, īpaši ekonomikas jautājumos, ietekmē ikvienu Latvijas iedzīvotāju, tā pirktspēju, kā arī prasības pret pakalpojuma sniedzēju, tostarp apdrošinātāju. Tāpēc sekojam izmaiņām pieprasījumā un cenšamies piedāvāt pēc iespējas kvalitatīvākus pakalpojumus, kas atbilstu cilvēku interesēm, pirktspējai un prasībām, kuras kļuvušas daudz augstākas tieši pēdējo divu gadu laikā.