Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers prasa skaidrojumu par oranžajiem skolēnu autobusiem

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (JL) reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram Edgaram Zalānam (TP) un finanšu ministram Einaram Repšem (JL) pieprasījis papildinformāciju par [s:30944], portālu «Apollo» informēja premjera preses sekretāre Līga Krapāne.

Abiem ministriem jāsniedz informācija par iepirkuma sagatavošanu, norisi, pretendentiem noteiktajām prasībām un tehniskajiem parametriem, kas var būtiski ierobežot iespējamo piedāvājumu dažādību

Zalānam jāsniedz informācija par skolēnu autobusu iepirkuma sagatavošanas gaitu, ieskaitot informāciju par ekspertiem, ar kuriem notikušas konsultācijas, sagatavojot tehnisko specifikāciju; par Šveices partneru sniegtajiem atzinumiem par iepirkuma dokumentāciju; par pašvaldībām, kuras ir sniegušas informāciju par prasībām skolēnu autobusiem; par iecerēto autobusu tehniskās apkopes pakalpojumu sniegšanas vietu  noteikšanas un autobusu servisa līguma īpatnībām, kā arī autobusu tehniskās ekspluatācijas izmaksu faktora ievērošanu pieņemot lēmumu par konkursa uzvarētāju;

Tāpat viņam premjers jāinformē par nepieciešamība konkursa nolikumā noteikt specifiskas prasības, piemēram, prasība par pieturvietas bremzi, prasība par piekares veidu, nepamatoti augsta prasība par motora minimālo jaudu, tilpumu un minimālo degvielas tilpnes tilpumu, prasība par riteņu izmēru un citus tehnisko parametrus, sertificēšana CSDD, kas būtiski ierobežo iespējamo piedāvājumu dažādību.

Papildus Dombrovskis lūdz Zalānam noskaidrot, kura amatpersona, kad, kā uzdevumā un kāpēc veica izmaiņas sākotnēja iepirkuma iecerē, tās pirmajā redakcijā un kāda ir iepirkuma dokumentācijas izmaiņu argumentācija.

Tāpat premjers lūdz sniegt priekšlikumus turpmākajai rīcībai, lai izvairītos no tādu prasību iekļaušanas, kuru izpilde iespējama vien dažiem pretendentiem, ievērojami sašaurinot potenciālo pretendentu loku.

Jau vēstīts, ka pašvaldību lietu ministrijas padotībā esošā Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) iepirkuma konkursa nolikumā noteikusi, ka skolēnu autobusiem jābūt oranžā krāsā.

Konkursa «Skolēnu autobusu piegāde pašvaldībām» tehniskajā specifikācijā, kas ir publiski pieejama, noteikts, ka piegādātājam jānodrošina autobusiem arī attiecīgs krāsojums, proti, krāsa «RAL 2008». Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju šī krāsa ir oranža.