Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koalīcijas partijas, izņemot TP, atbalstīs Jakāna rotāciju

Otrdien valdības sēdē visas koalīcijas partijas, izņemot Tautas partiju (TP), atbalstīs patlaban no amata atstādinātā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora Dzintara Jakāna rotāciju Finanšu ministrijas (FM) Muitas un nodokļu departamenta vadītāja amatā, pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistus informēja premjers Valdis Dombrovskis (JL).

TP rīt vēl ir iespējams valdības sēdē lūgt jautājuma izskatīšanu atlikt uz nedēļu. TP Saeima frakcijas vadītāja Vineta Muižniece žurnālistiem nekonkretizēja, vai partija tā rīkosies, vien norādīja: «Mūsu ministri nav mainījuši savu viedokli, un rotācijai ir jābūt ar likumu pamatotai.«

Par rotāciju rīt sēdē sola balsot arī Zaļo un zemnieku savienības ministri, kuri esot saņēmuši visus atzinumus un tagad atbalstot rotāciju, žurnālistiem sacīja frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Kā ziņots, finanšu ministrs Einars Repše (JL) izskatīšanai šīs nedēļas valdības sēdē atkārtoti ir iesniedzis jautājumu par Jakāna rotāciju uz FM Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora amatu.

Ministrs rosina Jakānu pārcelt darbam šajā amatā uz nenoteiktu laiku. Tāpat vienlaikus tiek rosināts noteikt, ka VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Nelija Jezdakova iestādes vadītāja pienākumus pilda līdz jauna ģenerāldirektora iecelšanai.

LETA jau ziņoja, ka pagājušajā nedēļā valdības balsojumā vairākums ministru neatbalstīja Repšes piedāvājumu atstādināto Jakānu pārcelt darbā par FM Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktoru.

Tieslietu ministrs Mareks Segliņš (TP) valdības sēdē rosināja par šo jautājumu balsojumu, kurā pret nobalsoja visi TP ministri, savukārt Zaļo un zemnieku savienības ministri un «tēvzemietis» Kaspars Gerhards balsojumā atturējās, līdz ar to «Jaunā laika» iecerei pietrūka balsu.

Pēc šāda balsojuma valdības locekļi turpināja diskusijas, kā Jakāna jautājumu risināt tālāk, nolemjot gala lēmumu tomēr mēģināt pieņemt pēc nedēļas.

Jau ziņots, ka 12.janvārī Repše, izvērtējot disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumu, nolēma rosināt atbrīvot Jakānu no ieņemamā amata.

Šādu ministra soli neatbalstīja vadības koalīcija, un Repše piekrita virzīt jautājumu par Jakāna rotāciju darbam jaunizveidojamā FM departamentā.

LETA jau ziņoja, ka pērn 22.oktobrī ar Repšes lēmumu Jakāns tika atstādināts no VID ģenerāldirektora pienākumu pildīšanas. Šāds lēmums pieņemts, jo Jakāns uzdotajā laikā «apzināti nav izpildījis Repšes rīkojumus». Kopumā pret Jakānu ierosinātas trīs disciplinārlietas, kas apkopotas vienā.

Jakāns VID vada kopš 2004.gada jūlija, iepriekš viņš dienestā strādājis arī citos amatos.