Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Miņins: konkurentiem pretī liksim letiņu spītību un drosmi

Mums ir viena liela priekšrocība, kā nav konkurentiem - letiņu spītība un drosme, to mēs arī liksim viņiem pretī, pirms došanās uz Vankūveras olimpiskajām spēlēm atzina Latvijas bobslejists Jānis Miņins, vēsta LETA Video.

Miņins atzina, ka olimpiskajās spēlēs būs apmierināts arī ar iekļūšanu pirmajā sešiniekā, lai gan liela daļa līdzjutēju kā labu rezultātu vērtētu medaļas izcīnīšanu.

«Pie tādām iespējām, kādas ir mums un citām nācijām, visādi var būt. Priekšrocības viņiem ir, tomēr mēs neļausim viņiem to prieku tā vienkārši izbaudīt. Mums ir viena liela priekšrocība, kā viņiem nav - letiņu spītība un drosme. To mēs arī liksim viņiem pretī,» izteicās Miņins.

«Olimpiskā trase Vistlerā nav viegla. To pierādīja tas vien, ka no pirmā desmitnieka pilotiem tur ir krituši jau astoņi, turklāt tikai treniņbraucienos. Ātrums šajā trasē ir liels, un tādā ātrumā ir grūti noreaģēt uz bīstamām virāžām,» olimpiskās trases specifiku raksturoja Miņins.

Lai gan mājinieki kanādieši Vistleras trasē trenējušies daudz vairāk nekā citu valstu bobslejisti, tomēr pirms olimpiskajām spēlēm treniņu skaits visiem būs vienāds.

«Tas ir oficiāli noteikts, ka ir seši treniņi pirms divnieku sacensībām un seši treniņ pirms četriniekiem. Tas ir standarts visur. Pirms tam mēs vēl aizvadīsim treniņnometni Kalgari, kur mēs arī kādas sešas dienas pabrauksim,» pastāstīja Miņins.

Miņins piebilda, ka arī konkurenti nesēž bez darba, bet aktīvi gatavojas olimpiskajām spēlēm. «Vācieši īpaši daudz nepilnveidos, bet šveicieši ir novākuši ļoti stipru četrinieku ekipāžu - no visiem iespējamajiem stūmējiem salasījuši visus stiprākos. Viņiem parasti ir tā, ka stūmēji ir uz līgumiem - ne vienmēr stiprākais stūmējs stums labāko pilotu. Taču tagad ir tā, ka uz olimpiskajām spēlēm ir sajaukta pilnīgi visa kārtība un stiprākie stūmēji ies pie spēcīgākā pilota.»

«Par krieviem vēl neko nezinu, bet, cik esmu dzirdējis, tad arī viņiem būs kaut kas sakārtots un stiprākie stūmēji tiks atvesti,» piebilda Miņins.

Bet Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis izteicās, ka pretendentu uz pirmo vietu ir ļoti daudz.

«Olimpiskajā trasē Vistlerā sacensības ir bijušas tikai vienreiz, kuras mēs it kā uzvarējām, un bija arī trases rekords, taču tas bija gadu atpakaļ un tam šobrīd tikpat kā nav nekādas nozīmes, jo viss sākas no nulles. Pretendentu uz pirmo vietu ir daudz vairāk nekā pagājušajā gadā,» teica Prūsis.

«Domāju, ka četrinieku sacensības būs vienas no interesantākajām pēdējos 20-30 gados, jo trase ir ātra, bīstama un neprognozējama. Varbūt sportistiem nebūs interesanti, tomēr skatītājiem gan. Tur būs gan prieki, gan vilšanās, gan traģēdijas, gan arī viss pārējais. Es to paredzu,» atzina Prūsis.

Prūsis atzina, ka līdz olimpiskajām spēlēm bobus vēl ir iespējams uzlabot gan uz labo pusi, gan arī uz slikto pusi, piebilstot, kas arī pirms pašām sacensībām vēl ir iespējams iegādāties jaunu bobu. «Zeme griežas, upes tek, tāpēc iespējams ir viss.»