Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jelgavas pašvaldība: automašīnu krāsa iepirkuma līgumcenu nesadārdzina

Ņemot vērā to, ka iepirkuma mērķis bija nomāt lietotas automašīnas, pašvaldība, veicot automašīnu tirgus analīzi, secināja, ka krāsu izvēle iepirkuma paredzamo līgumcenu nesadārdzinās.

Šādu atzinumu Jelgavas pilsētas dome sniegusi atbildes vēstulē Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai par pašvaldības rīkoto iepirkumu par dienesta automašīnu nomu.

Pašvaldība šo apgalvojumu pamato ar to, ka otrreizējā automašīnu tirgū šajos krīzes apstākļos ir pieejams neierobežots mazlietotu automašīnu skaits, līdz ar ko izvēles iespējas ir ļoti plašas gan automašīnu modeļu, gan to krāsu ziņā.

«Norādām, ka konkursa nolikuma tehniskajās specifikācijās noteiktais automašīnu obligātais aprīkojums mūsdienās nav uztverams kā ekskluzīva prasība, it īpaši lietotām automašīnām, jo lielākajai daļai automašīnu šīs prasības ir iekļautas standarta aprīkojumā,» teikts vēstulē.

Pēc pašvaldības skaidrotā, automašīnu tirgus analīze pierādīja, ka vienāda vecuma un aprīkojuma automašīnu cena tirgū ir līdzīga vai vienāda neatkarīgi no automašīnas krāsas, kā arī to, ka vienāda vecuma, bet dažāda aprīkojuma automašīnas pārdošanas cena tirgū ir vienāda.

Ņemot vērā augstāk minēto, kā arī saskaņā ar Publisko iepirkuma likuma nosacījumiem, pašvaldība uzskata, ka iepērkamo preču krāsu izvēle, kā arī obligātā aprīkojuma norādīšana nerada nepamatotus ierobežojumus konkurencei iepirkuma procedūrā.

Jelgavas dome informē, ka konkursa laikā līdz piedāvājumu iesniegšanai pašvaldības iepirkumu komisija saņēma jautājumus vienīgi no laikraksta «Zemgales Ziņas», bet ne no iespējamiem piegādātājiem, kas iepirkumu komisijai jautājumus par konkursa nolikumu, tajā skaitā tehniskajām specifikācijām, nav uzdevuši.

Konkursā piedāvājumu iesniedzis tikai viens pretendents, un paziņojums par iepirkuma procedūras rezultātiem ticis publicēts Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā 2010.gada 4.janvārī.

Noteiktajā termiņā neviena no personām, kura ir bijusi ieinteresēta iegūt tiesības noslēgt iepirkuma līgumu vai kura uzskata, ka ir aizskartas tās tiesības, ko rada normatīvo aktu pārkāpums, nav iesniegusi iesniegumu Iepirkumu uzraudzības birojam.

Datums, kad pašvaldībai bija atļauts slēgt iepirkuma līgumu par dienesta automašīnu nomu, ir 2010. gada 15. janvāris.

Kā iepriekš jau ziņots, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija lūdza sniegt paskaidrojumu par Jelgavas domes rīkotā dienesta auto nomas konkursa prasībām.

Atbilstoši plašsaziņas līdzekļos sniegtajai informācijai konkursu par piecu auto nomu uz nākamajiem diviem gadiem Jelgavas pilsētas dome izsludināja pērn novembrī. Pašvaldība iepirkuma konkursa nolikumā bija iekļāvusi ļoti specifiskas prasības - vienai automašīnai obligāti jābūt gaiši brūnā metāliskā krāsā, ar koka un ādas apdari, tekstila tepiķiem, trim citām - obligāti sarkanā krāsā, bet mikroautobusam - tikai pelēkā krāsā.

Pēc RAPLM ieskatiem, šādu specifisku prasību izvirzīšana nepamatoti ierobežo iespējamo pretendentu loku un, iespējams, liedz pašvaldībai iegūt iespējami izdevīgākus autotransporta nomas nosacījumus.

Viena no RAPLM funkcijām ir pārraudzīt likumos un citos normatīvajos aktos noteikto uzdevumu izpildi pašvaldību darbības jomā. Tāpēc RAPLM pieprasīja Jelgavas pilsētas domei sniegt informāciju par izvirzītās specifikācijas nepieciešamību. Proti, informēt par to, kādu apsvērumu dēļ dome iepirkuma konkursa nolikumā iestrādāja prasības, ka vienai automašīnai obligāti jābūt gaiši brūnā metāliskā krāsā, ar koka un ādas apdari, tekstila tepiķiem, trim citām - obligāti sarkanā krāsā, bet mikroautobusam - tikai pelēkā krāsā.

Jelgavas dome arī tika lūgta sniegt informāciju par to, vai iepriekš minētā iepirkuma un izvirzītās specifikācijas dēļ nav bijušas domstarpības ar Iepirkumu uzraudzības biroju un citiem pretendentiem, kas, iespējams, varētu piedāvāt līdzvērtīga autotransporta nomu uz izdevīgākiem nosacījumiem.

Jelgavas pilsētas pašvaldībai bija jāsniedz arī viedoklis par to, vai tik konkrētu obligāto prasību, kā krāsa vai salona papildu aprīkojums, noteikšana nesamazina iespēju veikt plašāku izvēli un līdz ar to liedz iespēju samazināt izmaksas.