Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība Jakānu pārceļ darbā uz Finanšu ministriju

Valdība otrdien atbalstīja atstādinātā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Dzintara Jakāna pārcelšanu darbā uz Finanšu ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora amatā uz nenoteiktu laiku.

Nomainot amatu, Jakānam tiks saglabāta līdzšinējā alga.

Savukārt VID ģenerāldirektora pienākumus līdz brīdim, kamēr tiks iecelts jauns VID vadītājs, turpinās pildīt Nelija Jezdakova.

Jau vēstīts, ka 12.janvārī Repše, izvērtējot disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumu, nolēma rosināt atbrīvot Jakānu no ieņemamā amata.

Šādu ministra soli neatbalstīja vadības koalīcija, un Repše piekrita virzīt jautājumu par Jakāna rotāciju darbam jaunizveidojamā FM departamentā. Pagājušajā nedēļā valdība noraidīja Repšes priekšlikumu, taču vienojās to izskatīt atkārtoti pēc nedēļas.

Pagājušā gada 22.oktobrī ar Repšes lēmumu Jakāns tika atstādināts no VID ģenerāldirektora pienākumu pildīšanas. Šāds lēmums pieņemts, jo Jakāns uzdotajā laikā «apzināti nav izpildījis Repšes rīkojumus». Kopumā pret Jakānu ierosinātas trīs disciplinārlietas, kas apkopotas vienā.