Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policistu arodbiedrība rosina marķēt valsts dienesta automašīnas

Neatkarīgā policistu arodbiedrība (NPA) rosina turpmāk īpaši marķēt valsts un pašvaldības dienesta automašīnas, portālam «Apollo» pavēstīja arodbiedrībā.

Arodbiedrība atsaucas uz citviet ārvalstīs pieņemtu praksi, kur auto tiek īpaši marķēti.

Marķēšana var būt uzlīmes veidā automašīnas vējstikla labajā pusē, virs tehniskās apskates uzlīmes, vai speciālo valsts numuru zīmes uzstādīšana ar citu krāsu, kā tas, piemēram, ir taksometru pakalpojumu sniedzējiem dzeltenā krāsā, ārvalstu pārstāvniecības transportam sarkanā krāsā, norāda arodbiedrība.

Valsts prezidenta automašīna ir aprīkota ar speciālo valsts numura zīmi un uz automašīnas vai cita transportlīdzekļa, ar kuru Valsts prezidents pārvietojas, uzstāda standartu. Savukārt Saeimas priekšsēdētājs un Ministru prezidents, pārvietojoties ar automašīna, lieto atbilstošu karogu. Jebkurš Latvijas iedzīvotājs ir informēts par amatpersonu pārvietošanos.

NPA lūdz Saeimu veikt pasākumus, lai jau ar 2010.gada 1.maiju visas valsts un pašvaldību iestāžu transportlīdzekļi tiktu aprīkoti ar atpazīšanas zīmēm.