Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Minska vēlas izmantot Rīgas pieredzi PČ hokejā rīkošanā

Latvijas kaimiņvalsts Baltkrievijas galvaspilsēta Minska vēlas izmantot Rīgas pieredzi pasaules hokeja čempionāta rīkošanā, šodien pēc tikšanās ar Rīgas vicemēru Aināru Šleseru (LPP/LC) sacīja Minskas izpildkomitejas priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Nikolajs Ladutjko.

Gatavojoties 2014. gada pasaules čempionātam, kas notiks Minskā, pilsētas vadība vēlas izmantot ievērojamo Rīgas pieredzi - gan viesnīcu un ceļu infrastruktūras sakārtošanā, gan organizatorisko jautājumu risināšanā.

Ladujtko norādīja, ka Minska vēlas arī nopietni uzlabot ekonomisko sadarbību ar Rīgu un palielināt Rīgas ostas izmantošanu, nodibinot ilglaicīgas attiecības loģistikā.

Šlesers norādīja, ka Baltkrievijā tiek ražota dažāda tehnika, kuru būtu izdevīgi transportēt caur neaizsalstošo Rīgas ostu. Tāpat vicemērs norādīja, ka tiks atbalstīti investori, kas vēlētos Rīgā būvēt jaunu hokeja halli.

Šlesers un Ladutjko šodien parakstīja abu pilsētu sadarbības programmu 2010. un 2011. gadam.

Vienošanās paredz turpināt darbu pie vairāku lielu Baltkrievijas uzņēmumu sadarbības iespējām ar Rīgas brīvostu. Programma paredz sadarbību arī veselības aizsardzības, tūrisma un kultūras jautājumos.

Sadarbību starp Rīgu un Minsku nosaka 1999. gada 29. marta «Vienošanās par sadarbību starp Rīgas domi un Minskas pilsētas izpildkomiteju». Sadarbības virzieni paredzēti tranzīta plūsmu un tūrisma attīstības, vides aizsardzības un kultūras jomas.

2007. gadā pieredzes apmaiņā par mājokļu būvniecības jautājumiem Minsku apmeklēja toreizējais Komunālo un dzīvokļu jautājumu komitejas priekšsēdētājs Ivars Gaters (TB/LNNK), kā arī «Rīgas pilsētbūvnieka» pārstāvji.

2008. gada oktobrī Minskā notika Latvijas-Baltkrievijas Starpvaldību komisijas sēde ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos. Parakstītā sēdes protokolā pirmo reiz tika iekļauts par reģionālās sadarbības veicināšanu starp Rīgas domi un Minskas pilsētas izpildkomiteju.

Savukārt 2008. novembrī notika toreizējā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Andra Ārgaļa (TP) tikšanās ar baltkrievu žurnālistiem, kuras laikā žurnālisti tika iepazīstināti ar Rīgas attīstības plāniem un turpmāko sadarbību starp Rīgas domes un Minskas pilsētas izpildkomiteju.

Pagājušā gada augustā notika Rīgas domes delegācijas vizīte Minskā Šlesera vadībā. Vizītes laikā notika tikšanās ar Minskas pilsētas izpildkomitejas vadību, kā arī Baltkrievijas lielāko rūpnīcu un uzņēmumu apmeklējums un pārrunas ar to vadību par nākotnes sadarbības iespējām un investīciju piesaisti.