Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Parex banka» savu autoparku samazinājusi par 50%

«Parex banka» kopš 2008. gada oktobra savu autoparku ir samazinājusi par 50% un bankai pašlaik pieder 151 transportlīdzeklis, portālam «Apollo» pavēstīja bankā.

Banka jau ir pārdevusi 146 automašīnas un no pārdošanas ieguvusi gandrīz divus miljonus eiro jeb 1,4 miljonus latu. Savukārt par realizācijā nodoto auto pārdošanu paredzēts saņemt vēl 0,49 miljonus latu.

Bet tās automašīnas, kas bankai nav nepieciešamas pamatdarbības veikšanai, tiks nodotas realizācijai Parex bankas meitas uzņēmumam «Parex līzings un faktorings».

«Parex bankai» piederošo automašīnu skaits tiks samazināts arī turpmāk. Šā gada otrajā ceturksnī, noslēdzoties bankas autoparka optimizācijai, transportlīdzekļu skaitu plānots samazināt līdz 83, neskaitot inkasācijas veikšanai nepieciešamo transportu. Savukārt, ar autoparka uzturēšanu saistītie izdevumi, noslēdzoties optimizācijai, būs par 80% zemāki kā 2008. gada oktobrī, un tie nepārsniegs 40 000 latus mēnesī.

Kopējais izdevumu ietaupījums pērn «Parex bankai» sasniedza 31 miljonu latu, salīdzinājumā ar administratīvajiem izdevumiem 2008. gadā. Būtisku ietaupījumu devusi izdevumu samazināšana komandējumiem par 92%, reklāmu un mārketingu par 83%, reprezentācijas izdevumiem par 75%, apsardzes izdevumiem par 72%.

Vidējie izdevumi mēnesī personāla atalgojumam samazinājušies par 46%, jo pagājušajā gadā darbinieku skaits samazināts par aptuveni 800 personām un pārskatīts arī darba algu apmērs.
Savukārt pērn īstenotā pārcelšanās uz jauno bankas biroju ēku Republikas laukumā 2a ļaus ietaupīt līdz pat 2,7 miljoniem latu gadā.