Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputāti: jānodrošina «03» sazvanīšana arī no mobilā telefona

Patlaban ātro palīdzību no mobilā telefona var izsaukt tikai zvanot uz «112»,  taču Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas deputāti uzskata, ka ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk nodrošināt, ka medicīnisko palīdzību no mobilā telefona var sazvanīt arī pa tālruni 03, portālu «Apollo» informēja Saeimas preses dienestā.

Apakškomisijas priekšsēdētājs Valdis Ģīlis norāda, ka zvanīšana uz «112» gadījumā, ja nepieciešama ātrā palīdzība, prasa ilgāku laiku, jo zvanītājam ir jāgaida, līdz viņš tiks savienots ar Neatliekamās palīdzības dienestu.

«Pacienta veselību un dzīvību var izšķirt dažas minūtes, un mēs nedrīkstam pieļaut, ka dzīvība pārtrūkst zvanu pāradresācijas dēļ,» sēdē norādīja Ģīlis.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietniece Renāte Pupele deputātiem atzina, ka, 71% gadījumu palīdzības sniegšanas sākšanas laiks ir būtisks pacienta veselībai un dzīvībai. Tikai 1,5% gadījumos, izsaucot ātro palīdzību, palīdzības sniegšanā vienlaicīgi iesaistās vairāki glābšanas dienesti.