Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FM vēl nav skaidrības par dienesta auto izmantošanu privātām vajadzībām

Pēdējā laikā arvien aktuālāka diskusija ir par to, vai amatpersonām būtu jāizmanto dienesta automašīna privātajām vajadzībām, piemēram, vest bērnus uz skolu vai pašiem doties uz darbu un vakarā mājās no darba.

Premjerministrs Valdis Dombrovskis bija izsūtījis finanšu ministram rezolūciju, ar kuru uzdots sniegt konkrētus priekšlikumus normatīvo aktu izmaiņām, kas noteiktu vienotu kārtību dienesta automašīnu un citas valsts mantas izmantošanai personīgajām vajadzībām. Priekšlikumi bija jāiesniedz līdz 1. februārim, taču ministrija vēl ar šo uzdevumu nav tikusi galā.

Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis portālam «Apollo» pavēstīja, ka šie priekšlikumi ir izstrādes stadijā, turklāt tie ir jāsaskaņo ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju. Taču, tiklīdz tie būs sagatavoti, tos nosūtīs premjeram un tiks izskatīti koalīcijas padomes sēdē.
Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs jau nosūtījis savus priekšlikumus premjeram. Birojs norāda, ka ir skaidri jānosaka amatpersonām aizliegums lietot valstij piederošās automašīnas personīgām vajadzībām. Tomēr vienlaikus jānosaka konkrētu amatpersonu loku un konkrētās situācijas, kad amatpersonai būtu tiesības izmantot dienesta transportlīdzekli, uzskatot to par dienesta pilnvaru ietvaros paredzētu darbību, piemēram, personu drošības aizsardzības nolūkos, saistībā ar specifiskiem darba apstākļiem.