Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Armēnija bez sāls

Uz «Armēniju» gāju divreiz. Pirmajā reizē, garām ejot, pamanīju svētku balonus. Līdz restorāna zālei daži pakāpieni un tur jau satraukti mani uzrunāja uzreiz 3 viesmīļi. Pārlaidu acis pāri telpai un sapratu, ka šī nav reize, kad iepazīt jaunu restorānu, jo zāle bija pilnīgi tukša un mulsums viesmīļu darbībā samulsināja arī mani. Noskaidrojis, ka tā ir pirmā restorāna darba diena, apsolījos atnākt kaut kad vēlāk. Tā arī daru.

Viesmīļi tie paši, tikai drošāki. Arī restorāna zāle vairs nav tukša, pārsvarā krievu un kaukāza tautību apmeklētāji.

Vizuāli par Armēniju restorānā nekas neliecina. Balti galdauti, uz kuriem izšūts restorāna logotips (tāds pats iestrādāts arī viesmīļu formās) un tas arī viss. Visapkārt viens vienīgs marmors, pat labierīcībās. Pietrūkst viesmīlīgās kaukāziešu auras un armēņu sirsnības.

Ēdienkarte pamatīgi ievākota un saturiski pārbagāta un, ja armēņu virtuve ir sveša, noteikti jāpieaicina viesmīlis, lai stāsta, kas ir sudžuks, hašlama, hačapuri vai bozbazs. Kā jau pie kaukāziešiem pieņemts, iespaidīgs šašliku sortiments. Ir arī grilējumu un steiku variācijas.

No zupām izvēlos klasisko harčo (2.70 Ls), bet no padsmit šašliku variācijām izvēlēties nav viegli un viesmīlis iesaka armēņu šašlika asortus «Armēnija» ar jēru (čalahačs), aitas un vistas gaļu. Pierunāja. Pirmo atnes lavašu, tūlīt klāt ir arī kūpošs harčo. Zupa ir bez sāls un ar bagātīgu zaļumu devu, pietiekami asa. Noskaloju ar armēņu restorānam savdabīgu eksotiku – bavāriešu «Ankerbräu Nördlingen» alu (1.50 Ls).

Kad atnes šašliku, saprotu, ka vakars ievilksies. Porcija liela un izskatās labi, jēra gaļa (čalahačs) garšo labi, vista gan varēja būt sulīgāka un aita ne tik sīksta. Piedevās grilēti dārzeņi.

Lai gan Armēnijā man nav laimējies būt, par lavašu tur naudu diezvai kāds prasa, bet te gan – latu, vienalga, vai apēd vienu gabaliņu vai iztukšo visu lavaša grozu. Kaut kā jau tas marmors jāatpelna.