Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policistiem obligāti būs jāuzlabo valsts valodas zināšanas

Valsts policijas priekšnieks Valdis Voins uzdevis paaugstināt valsts valodas zināšanu līmeni tām policijas amatpersonām, kurām tā ir nepietiekami augstā līmenī un kuras to nelieto pienākumu pildīšanas laikā, informē Iekšlietu ministrija.

Līdz šā gada 1. martam policijas struktūrvienību vadītājiem ir jāiesniedz saraksts ar tām amatpersonām, kuru valsts valodas prasmju līmenis neatbilst normatīvajos aktos noteiktajam.

Tāpat sarakstā ir jāiekļauj arī tās amatpersonas, kuras, pildot dienesta pienākumus, nelieto valsts valodu nepieciešamā apjomā. Tam par pamatu var būt iedzīvotāju sūdzības vai Valsts valodas centra inspektoru atzinums pēc pārbaudes veikšanas un sankciju piemērošana.
Ja tiks konstatēts, ka šīm personām valsts valodas zināšanas nav atbilstošā līmenī, tām konkrētā laika periodā zināšanas būs jāuzlabo.

«Valsts policija ir apņēmusies valsts valodas nezināšanas pietiekamā līmenī problēmu atrisināt, jo tas traucē policistiem veikt savus dienesta pienākumus kvalitatīvi. Šie plānotie pasākumi ļaus konstatēt tās amatpersonas, kas ikdienā nepietiekamā līmenī pārzina un pielieto valsts valodu, un sekmēs valodas apguvi līdz nepieciešamajam prasmju līmenim. Ceru, ka pēc šo pasākumu īstenošanas, es vairs nesaņemšu sūdzības no iedzīvotājiem, ka policists ar viņiem nav runājis latviešu valodā,» pauž iekšlietu ministre Linda Mūrniece.