Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Autozagļi visvairāk iecienījuši «Honda CRV» spēkratus

Autozagļu visvairāk iecienītie spēkrati joprojām ir apvidus automašīnas «Honda CRV». Rīgas reģionā šīs markas automašīnas pērn zagtas visvairāk, bet pēdējā pusotra gada laikā kopumā valstī nozagti aptuveni 90 šīs markas spēkrati.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāvis Aigars Bērziņš, zagļi galvenokārt zog dažus gadus vecas «Honda CRV», sākot no 2007.gada izlaiduma.

Mēģinot

rast risinājumu šai situācijai, šodien pēc policijas iniciatīvas notika visu ieinteresēto pušu tikšanās, kurā piedalījās pārstāvji no apdrošināšanas sabiedrībām un «Honda» dīlera Latvijā - «Nippon auto». Diskusiju rezultātā visas puses secinājušas, ka kopīgiem spēkiem šī situācija ir jāatrisina, pieļaujot šo automašīnu aprīkošanu ar papildu drošības tehniku. Pēc policijas pieredzes, zagļi nekad neizvēlēsies tās automašīnas, kuru nozagšanai nepieciešams ilgs laiks. Ja «Honda CRV» varētu aprīkot vēl ar papildu drošības risinājumiem, pastāv cerība, ka tās vairs nevarētu tik viegli nozagt.

Šo problēmu šodien akcentēja arī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Ints Ķuzis, runājot par pagājušā gada darba rezultātiem galvaspilsētā un tās apkārtnē. Pagājušajā gadā Rīgas reģionā reģistrētas 1184 automašīnu zādzības, kas ir par 72 vairāk nekā gadu iepriekš. Arī šogad Rīgas reģionā jau nozagta viena «Honda CRV».

Policija uzskata, ka 30%-40% no šīm zādzībām var tikt uzskatīti par krīzes noziegumiem. Pērn autozagļi vairāk zaguši tieši dārgās automašīnas. Šajā noziegumu veidā policija saskata būtisku Lietuvas organizētās noziedzības ietekmi. Ķuzis atzina, ka tām nozagtajām automašīnām, kurās bija globālās pozicionēšanas sistēmas, kā atrašanās vieta bieži vien jau neilgi pēc zādzības tika uzrādīta Lietuva.

Vēl viena aktuāla problēma, kas parādījusies tieši pēdējā laikā, ir automašīnu spoguļu stiklu zādzības. Lai tos nozagtu, zagļiem esot nepieciešamas vien pāris minūtes. Vienā dienā Rīgas reģionā tiek reģistrētas 10-15 šādas zādzības. Ja pagājušā gada sākumā galvenokārt tika zagti stikli no «BMW» un «Mercedes benz" spoguļiem, tad gada nogalē zagļi vairs nešķiro automarkas, stāstīja Ķuzis.

Policija šo problēmu plāno pārrunāt arī ar apdrošināšanas sabiedrībām, pieļaujot, ka varētu šos stiklus marķēt. Pat ja zagļus izdodas aizturēt, patlaban policijai radot problēmas fakts, ka nevar pierādīt, vai konkrētais stikls nozagts konkrētai automašīnai.

Kopumā pagājušā gada laikā Rīgas reģionā reģistrētas 3866 zādzības no automašīnām, kas ir par 220 vairāk nekā 2008.gadā.