Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērnu slimnīca pārtrauc iepirkumu no firmas «Pamats»

Trešdien «Bērnu klīniskā universitātes slimnīca» (BKUS) saņēmusi Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) atzinumu, kurā ieteikts ņemt vērā atzinumā norādītās neatbilstības publisko iepirkumu regulējumam un lemt par tās iepirkuma procedūras rezultātu pārvērtēšanu, kurā uzvarēja būvniecības firma SIA Rīgas firma «Pamats».

BKUS valde iepazinās ar IUB atzinumu un nolēma pārtraukt minēto iepirkumu. Šāds lēmums tiek motivēts ar to, ka pasūtītājs var jebkurā brīdī pārtraukt iepirkuma procedūru, ja tam ir objektīvs pamatojums. Šājā gadījumā ir jāveic būtisks grozījums iepirkuma procedūras dokumentācijā - jāsvītro būvniecības koptāmē pozīcija - «Finanšu rezerve neparedzētiem darbiem 10%, kas ietekmē piedāvājuma cenu.

Vienlaikus pieņemts lēmums uzsākt jaunas iepirkuma procedūras gatavošanu, koriģējot veicamo būvdarbu apjomu saskaņā ar aktualizētajiem projektiem un novēršot IUB atzinumā konstatētās neatbilstības un nepilnības.

Jau ziņots, ka Bērnu slimnīca par šo iepirkumu ir saņēmusi spēcīgu kritiku gan no politiķiem, gan no sabiedriskajām organizācijām, raksta LETA.

Kā pēc tikšanās ar slimnīcas vadītāju Dzintaru Mozgi un administratīvo direktoru Egilu Lavendeli janvāra beigās secināja «Sabiedrība par atklātību Delna», pēc korupcijas skandāla novembra sākumā Bērnu slimnīcas vadība tomēr nav darījusi visu iespējamo, lai novērstu līdzīgu situāciju atkārtošanos nākotnē.

«Delnas» padomes priekšsēdētāja Lolita Čigāne pauda pārliecību, ka pēc novembra korupcijas skandāla Bērnu slimnīcā slimnīcas vadītājam bija jāaptur uzsāktās būvniecības iepirkumu procedūras, lai izvērtētu to likumību un novērstu aizdomas par korupciju citos slimnīcas veiktajos iepirkumos.

Jau ziņots, ka Bērnu slimnīcas rekonstrukcijas darbu konkursā janvāra vidū uzvarēja slimnīcas korupcijas skandālā iesaistītā SIA Rīgas firma «Pamats».

IUB interneta mājaslapā publicētais paziņojums par lēmuma pieņemšanu liecināja, ka «Pamata» piedāvājums atzīts par piemērotāko no 11 konkursā saņemtajiem piedāvājumiem. Ar uzņēmumu bija iecerēts slēgt 583 249 latus vērtu līgumu par slimnīcas telpu rekonstrukciju.

Atbilstoši visām nolikuma prasībām par saimnieciski izdevīgāko tika noteikts firmas «Pamats» piedāvājums, kuram cita starpā bijusi arī zemākā cena, iepriekš skaidroja slimnīcā.