Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ZZS lūdz premjeru uzraudzīt skolēnu autobusu iegādi

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija ir nosūtījusi vēstuli premjeram Valdim Dombrovskim (JL) ar lūgumu uzraudzīt skolēnu autobusu iegādes konkursu, «lai Latvija varētu atgūt tai piešķirtos līdzekļus no Šveices valdības un nākamajā mācību gadā skolēniem būtu transports», žurnālistus informēja frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Frakcija šodien tikusies ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) direktoru Māri Krastiņu (TP), taču tai joprojām esot bažas, vai konkursa nolikuma apstrīdēšana no iespējamo pretendentu puses neapgrūtinās autobusu iegādi.

Brigmanis uzsvēra, ka partijai neesot nekādu iebildumu pret to, ka nolikumā esot noteikts, ka autobusiem ir jābūt oranžā krāsā.

Arī Krastiņš žurnālistiem sacīja, ka jautājums par krāsu ir politisks un krāsa tagad ir koriģēta divus toņus uz augšu un divus toņus uz leju krāsu skalā.

Jau ziņots, ka VRAA izsludinātā 9,6 miljonus latu vērtā skolēnu autobusu iepirkuma konkursa nolikumā ir virkne ierobežojošu prasību, kas rada aizdomas, ka konkurss rakstīts konkrētam pretendentam, atsaucoties uz auto piegādātājiem un ekspertiem, vēstīja «TV3» raidījums «Nekā personīga».

Viena autobusa izmaksas varētu būt aptuveni 90 000 latu. Tik dārgi autobusi esot tādēļ, ka tiem ir augstas drošības prasības - jābūt bērnu sēdeklīšiem, rokturiem, drošības jostām, tiem jābūt arī ļoti izturīgiem Latvijas slikto ceļu dēļ.

Autobusu tirgotāji par programmu zinājuši un gatavojušies tai laikus. Ap desmit lielāko autopiegādātāju bijuši gatavi piedalīties dārgajā iepirkumā, bet, iepazīstoties ar tehnisko specifikāciju, daudzi sapratuši, ka piedalīties nevarēs.

Izsludinātā konkursa nolikumā par skolēnu autobusu iegādi 59 pašvaldībām noteikts, ka «piegādātājs nodrošina autobusu krāsojumu: krāsa RAL 2008», kas, kā var pārliecināties internetā, ir oranžā krāsa. Tas radījis politiķu neapmierinātību, jo oranžā ir Tautas partijas krāsa.