Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānijā bēguļo vismaz 100 ārzemnieki

Laikraksts «Belfast Telegraph» raksta, ka Lielbritānijā vairāk nekā 100 ārvalstu pilsoņu ir meklēšanā par izvairīšanos no imigrācijas dienestiem, vēstī «baltic-ireland.ie».

Pēdējos četros gados gandrīz 150 cilvēki ir aizbēguši no imigrantu aizturēšanas centriem, kuros tiek izmitināti nelegālie imigranti un notiesātie ārzemnieki. Policija atradusi tikai 40.

Saskaņā ar Apvienotās Karalistes likumdošanu notiesātie ārzemnieki tiek deportēti uz izcelsmes valsti vai nu pēc cietumsoda izciešanas vai ari 135 dienas pirms termiņa beigām, atlikušo sodu izciešot savas valsts cietumā. Abos gadījumos notiesātie tiek no cietumiem pārvietoti uz imigrantu aizturēšanas centriem.

Kopš 2006.gada 148 cilvēki patvaļīgi atstājuši imigrantu centrus. Skaitļi par iepriekšējiem gadiem nav pieejami. No tiem 90, kas izbēguši 2007.gadā, 71 joprojām tiek meklēts un tikai 19 ir atrasti. Pagājušajā gadā ir aizbēguši tikai četri, divi no tiem jau aizturēti.

Lielbritānijā darbojas 11 imigrantu aizturēšanas centri, ieskaitot divus Getvikas lidostā un divus netālu no Hītrovas lidostas. Tajos izmitināti apmēram 3000 cilvēki, tostarp ārvalstu cietumnieki, nelegālie imigranti un neveiksmīgie patvēruma meklētāji, kurus nolemts izraidīt vai kuru gadījumi vēl jāizskata.

Pateicoties šo centru darbībai pēdējo trīs gadu laikā no valsts ir izsūtīti vairāk nekā 15000 notiesāto ārvalstnieku. Imigrantu aizturēšanas centros ir ieviesti pastiprināti drošības pasākumi un aizbēgušo skaits ievērojami samazinājies, vēstī «baltic-ireland.ie».