Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Braukšana apgrūtināta lielākajā valsts daļā

Kurzemē un Latvijas centrālajā daļā snieg un puteņo. Gaisa temperatūra -9...-2 grādi. Autosatiksmei nelabvēlīga meteoroloģiskā situācija vēl var saglabāties līdz pusdienlaikam, ceturtdienas rītā vēstī Satiksmes informācijas centrs.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, jo brauktuvju tīrīšanas un pretslīdes apstrādes mēri šajos laika apstākļos ir mazāk efektīvi un  īslaicīgi. Snigšanas un sniegputeņa laikā būtiski samazinās arī redzamība un uz brauktuvēm veidojas piebraukta sniega kārta, apledojums un sniega sanesumi.

Aprgūtināta braukšana pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem ir Kurzemē, Zemgalē un vietām Vidzemē. Brauktuves sniegotas, veidojas apledojums un ziemas dienesta ietvaros šīs brauktuves tiek tīrītas un kaisītas.

Valsts vietējos autoceļus klāj piebraukts sniegs, atsevišķos posmos iespējami aizputinājumi, uzturēšanas darbu ietvaros tiek nodrošināta to caurbraucamība, uz šiem ceļiem ir neliela satiksmes intensitāte un tie tiek apsaimniekoti saskaņā ar zemākajiem ceļu uzturēšanas līmeņiem.

«Latvijas Valsts ceļi» lūdz autovadītājus izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un atcerēties, ka ceļu ziemas uzturēšanas līmenis uz dažādas nozīmes ceļiem būtiski atšķiras.