Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērn karavīrus no armijas padzina, tagad meklēs jaunus

Pērn no armijas tika atvaļināti teju četri simti karavīru. Šogad dienestā plānots pieņemt 225 jaunus karavīrus, lai aizpildītu budžetā atļautās 5100 karavīru štata amata vietas, raksta «Neatkarīgā».

Aizsardzības ministrs Imants Lieģis (PS) iepriekš vairākkārt uzsvēris, ka Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) ir jāsaglabā profesionāļi.

«Sakarā ar ekonomisko un finanšu krīzi valstī [2009. gada] jūlijā tika veikti budžeta grozījumi, ar kuriem vēl tika samazināts NBS finansējums, līdz ar to NBS pieņēma lēmumu vēl krasāk samazināt personālsastāva skaitu – no gada sākumā plānotajiem 230 uz 357 karavīriem gada vidū. Finansējuma samazināšanas dēļ no bruņotajiem spēkiem tiek atvaļināti karavīri, kuriem beidzas līguma par profesionālo dienestu termiņš, [kuri] ir sasnieguši maksimālo vecumu, [kuriem] vienību reorganizācijas dēļ likvidēts štata amats, kā arī karavīri, kuriem atteikta atbilstošās kategorijas speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam un drošības sertifikāts darbam ar Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības klasificēto informāciju,» teikts NBS preses daļas atbildē laikrakstam.

Tieši pielaide klasificētajai informācijai ir bijusi iemesls, lai no armijas atvaļinātu gandrīz divus kaujas vadus jeb 46 karavīrus, liecina laikraksta «Neatkarīgā» rīcībā esošā informācija.

Viens no karavīriem bija gatavs izstāstīt versiju, kāpēc viņam liegta pieeja klasificētajai informācijai. Viņš esot dažas reizes pieķerts reibumā (ne tikai dienesta laikā, bet arī trakulīgajā jaunībā, kad piespriestais administratīvais sods jau automātiski dzēsts), kā arī NBS komandieris izteicis rājienus.

«Man ir ap desmit apbalvojumu, esmu mācījies alpīnismu, izpletņlēkšanu, izgājis miesassargu apmācību, pat par instruktoru atļāvuši būt. Biju daudzās misijās, tagad neesmu armijai vajadzīgs. Nenoliedzu, ka man ir bijuši pārkāpumi, bet jāizvērtē, kādi tie ir. Un līdz šim taču esmu bijis derīgs,» saka jaunais vīrietis. Aizvadītā gada nogalē, lūgts komentēt, vai šādā veidā armija atbrīvojas no kaut kādu iemeslu dēļ nevēlamiem cilvēkiem, NBS komandiera personīgā štāba preses daļas virsnieks Normunds Stafeckis atcirta: «Nevajag būt cūkām civilajā dzīvē!»

Vai patriotisms atmaksājas?).