Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sudrabu uzrunājuši «Vienotības» pārstāvji

Valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu par iespējamo iesaistīšanos politikā uzrunājuši pārstāvji no jaunveidojamās apvienības «Vienotība», taču viņa joprojām noraida jebkādu iespēju piedalīties vēlēšanās kopā ar kādu no jau esošajiem politiskajiem spēkiem.

To Valsts kontroles (VK) vadītāja apliecināja intervijā aģentūrai BNS.

Sudraba atzina, ka pēdējā laikā politiķi ir uzrunājuši viņu šajā jautājumā, taču viņa uzaicinājumus nevērtē kā uzstājīgus.

«Es nezinu, vai es tos sauktu par reāliem piedāvājumiem. Ir tāda uzrunāšana par to, ko es domāju vai ko es vēlētos darīt. It kā sarunas manas sirdsapziņas iekustināšanai, ka nedrīkst būt vienaldzīgs par to, kas notiek valstī. Šādas uzrunas ir bijušas, bet es neteiktu, ka tas notiek ļoti intensīvi,» sacīja Sudraba, atklājot, ka ar viņu runājuši pārstāvji «no tās partiju grupas [«Vienotība»], kurā ietilpst arī «Pilsoniskā savienība»».

Valsts kontroliere gan norādīja, ka viņai nav vienaldzīgi patlaban notiekošie procesi valstī, taču iesaistīties sadarbībā ar patlaban esošajiem politiskajiem spēkiem viņa nav gatava, jo līdz šim politiķu pieņemtie lēmumi ir pretrunā ar viņas personīgajiem ieskatiem.

«Tas nav tas gadījums, kad viens cilvēks var pateikt - es tagad eju un realizēju. Lai mainītu kaut ko valsts aparātā, ir jāstrādā nopietnai komandai,» paskaidroja Sudraba, daloties secinājumā, ka patlaban viņa šādu komandu neredz.

«Es esmu koncentrējusies uz savu darbu, un, kad jautā manu viedokli, es to arī paužu, jo man nav vienalga, kas šeit notiek,» apliecināja VK vadītāja.

«Es kā vadītāja esmu daudz izjutusi, cik man ir jāveic tukša un bezmērķīga darba, atbildot uz dažādam vēstulēm, pieprasījumiem, un es neesmu no tiem cilvēkiem, kas vienkārši pieņems nepareizus spēles noteikumus un neko neteiks. Es vienmēr centīšos vai nu atrast vidi, kurā es varu rezultatīvi strādāt, vai arī mainīt spēles noteikumus,» vēl piemetināja Sudraba, atkārtoti apstiprinot, ka viņa joprojām domā strādāt VK.

Par iespējamajiem uzaicinājumiem startēt Saeimas vēlēšanās viņa pat nedomājot un to neapsverot.

«Varu tikai atkārtot - lai kaut ko izdarītu, ir nepieciešami cilvēki, kam var uzticēties. Tas, ko es redzu, kādi cilvēki pašlaik ir politikā, kādi lēmumi tiek pieņemti un ka tie paši politiķi arī startē Saeimas vēlēšanās, nozīmē to, ka man jāiet kopā ar cilvēkiem, kas patlaban pieņem, manuprāt, nepareizus lēmumus,» pārdomās dalījās Sudraba, savā motivācijā retoriski vēršoties ar pretjautājumu: «Kāpēc lai es eju kopā ar viņiem?»