Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šķēle: banku resursiem jānonāk tautsaimniecības kreditēšanā

Ceturtdien Tautas partijas priekšsēdētājs Andris Šķēle tikās ar Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un pārrunāja jautājumus par makroekonomisko situāciju valstī un Latvijas tautsaimniecības atveseļošanas iespējām, portālam «Apollo» pavēstīja Tautas partijas frakcijas konsultante Sarmīte Kolāte.

Gan Tautas partijas priekšsēdētājs, gan Latvijas Bankas prezidents bija vienisprātis, ka šobrīd nav pieļaujama nodokļu sloga palielināšana. Šķēle pauda nostāju, ka ekonomikas atveseļošanas stimulēšanai efektīva būtu nodokļu likmju samazināšana, piemēram, tūrismam, kas ir viena no būtiskākajām pakalpojumu eksporta jomām.

Tikšanās dalībniekiem vienota nostāja bija par to, ka valsts budžets jāveido ar iespējami mazāku deficītu, orientējoties uz drīzāku bezdeficīta budžeta sasniegšanu. Ekonomikas atveseļošanai nepieciešams panākt, lai banku rīcībā esošie resursi nonāktu tautsaimniecības kreditēšanā. Tika apspriesti rīcības varianti, kas nodrošinātu šādu iespēju – ES fondu efektīva apgūšana, importa aizstāšana ar vietējo produkciju.

Apspriežot makroekonomiskos rādītājus, tika konstatēts, ka eiro ieviešana 2014. gadā, piepildoties pesimistiskiem situācijas attīstības scenārijiem, ir nopietni apdraudēta.

To novērst var tikai ar tādu budžeta konsolidāciju, kas pa īstam realizētu valsts pārvaldes restrukturizāciju, būtiski samazinot valsts pārvaldes izdevumus. Puses vienojās, ka jautājums par valūtas kursu ir Latvijas Bankas kompetencē.