Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāts garākais snovborda parks Baltijā

Sestdien 30.janvārī Cēsīs Slēpošanas un atpūtas parkā «Ozolkalns» tika atklāts «Ozolkalna Superparks».

Kā stāsta trases veidotāji, snovborda parks pašreiz ir garākais Baltijā, kur ir apvienoti dažāda veida tramplīni, kas paredzēti gan frīstailā pieredzējušiem, gan jauniem snovbordistiem un slēpotājiem. Kopumā iespējams izbaudīt braucienu pa 8 sniega elementiem pēc kārtas.
 
Parku veidojuši sniega būvju speciālisti no «Baltic Snowpark Agency»  («balticsnowparkagency.eu»), kuru kontā šis ir jau septītais parks Latvijā. Katrs kalns izceļas ar savu īpašo vietu un raksturu un katram kalnam ir jārealizē savs potenciāls, ja tas grib iekļauties Baltijas kvalitatīvo sniega parku topā. Pēc veidotāju domām, «Ozolkalnā» ir izdevies paveikt Latvijā un visā Baltijā vēl ko neredzētu, demokrātiski sabalansējot kalna reljefu brīvā stila vajadzībām un slēpošanas nobrauciena trasei.
  
Par parku stāsta snovborda veterāns, galvenais šeiperis (cilvēks, kas ikdienā pārbauda un pielīdzina snovborda elementu atbilstību vispārējām prasībām – red.) Ģirts Laube: «Ar parka šeiperi Pēteri Kampanasu un «G4FREE» vadītāju Kasparu patiesi ceram, ka parks iegūs Baltijas braucēju un jauno talantu uzmanību, jo šis ir tas izmēģinājuma gads, kad lūkosimies vai šādam projektam ir atdeve arī no braucēju puses. Īsāk sakot – jo vairāk brauksim un attīstīsimies, jo vairāk mums tiks dots.

«Ozolkalnā» mums ir izdevies paveikt to, ko Latvijā vēlējāmies izdarīt jau sen – izveidot pēc iespējas garāku parku, kurā apvienoti dažādi elementi. Šobrīd tapušajā «Superparka» līnijā mēs sastapsim dažāda veida tramplīnus, kas ir orientēti uz vispusīgu lēkšanas prasmju attīstīšanu. Es sauktu «Ozolkalna Superparku» par jauno talantu kaldināšanas darbnīcu. Tā ir vieta, kur nopietni attīstīt vispusīgu triku arsenālu, vieta, kur dzimt spēcīgiem Latvijas braucējiem.

«Ozolkalna"parks prasa kārtīgu iepazīšanu un izstudēšanu, jo šis vairs nav tas ierastais  Latvijas variants, kad jāatceras ātrums tikai uz pāris tramplīniem. Šeit ātrums ir jāuztur un sava uzmanība jānotur veselu astoņu tramplīnu garumā. No sākuma var likties nepierasti, taču ar laiku sākam atskārst, ka šis parks mums sniedz daudz jautru brīžu un veido jaunu saprašanu par kvalitatīvu braukāšanos.»
 
Savās izjūtās dalās mūziķis Raitis Ābele: «Ozolkalna Superparks» man ļoti atgādina «Les Crosets» parku Šveicē. Perfektas formas un taisnu līniju tramplīni. Iesācēju var sākotnēji biedēt tramplīnu vizuālais izskats, taču mazo uzmetienu plakne patiesībā ir ļoti neliela, un izlecot ir pilnīga drošības un perfekcijas sajūta. Lielākā daļa tramplīnu ir ar stāviem uzmetieniem, tāpēc gaisā pavadītais laiks ir salīdzinoši ļoti liels. Mothod tvīks (trika nosaukums – red.)uz pēdējā tramplīna sniedz izcilas sajūtas! Tas viennozīmīgi ir garākais parks kāds līdz šim Latvijā ir bijis. Pēc Superparka apmeklējuma biju Žagarkalnā. Tur – sākot braukt, es pēkšņi biju jau lejā. Sajūta – viens, divi, cauri. Lūdzu to neuztvert kā kritiku, bet tīri manu personīgo sajūtu līmenī. Ir taču ārkārtīgi patīkami braukt pa garu parku.»
 
Atzinīgi izsakās arī snovborda areālā labi zināmais Voldemārs Siliņš: «Šeit ir 8 elementi vienā braucienā, - kaut kas tāds patiešām ir cienīgs saukties par Superparku. Šis parks paceļ snovborda lēkāšanu pavisam citā līmenī. «Ozolkalnā» reāli var «uzkačāt skilu». Pat nedaudz pārņem sajūta, ka neatrodies Latvijā, bet gan kaut kur Somijas ziemeļos ar garām parka līnijām. Šis viss Točna ir Labais. Tiekamies «Superparkā»!»