Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

<i>Stradiņos</i> ar aizdomām par saslimšanu ar krūts un prostatas vēzi bezmaksas konsultācijas

 Atzīmējot Pasaules pretvēža dienu, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca šomēnes piedāvās bezmaksas konsultācijas tiem pacientiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar krūts vēzi un prostatas vēzi, informēja Stradiņa slimnīcā.

Stradiņa slimnīcas Krūts slimību centra vadītājs Arvīds Irmejs norāda, ka slimnīcas mammologi saskaras ar situāciju, ka pēdējā laikā pie ārsta vēršas pacientes, kuras ar sataustītu veidojumu krūtīs dzīvo gadu vai pat divus un nav vērsušās pie speciālista. Ar šo bezmaksas akciju tiks uzrunātas sievietes, kurām jau ir sūdzības, tādējādi no savas puses mazinot visus šķēršļus, kas kavē ārsta apmeklējumu.

Stradiņa slimnīcas Uroloģijas centra vadītājs Egils Vjaters uzsver, ka katram desmitajam vīrietim dzīves laikā konstatē prostatas ļaundabīgo audzēju. Agrīnās stadijās prostatas vēzis ir pilnībā izārstējams, tāpēc ir svarīgi vienu reizi gadā apmeklēt urologu specializētajā centrā, kas var nodrošināt mūsdienīgu pilna apjoma diagnostiku un ārstēšanu. Prostatas vēža riska grupā ir vīrieši no 50 līdz 70 gadiem. Turklāt Stradiņa slimnīcā pacientiem ar aizdomām par pārmantotu prostatas audzēju iespējams veikt arī ģenētisku izmeklēšanu.

Abi ārsti atgādina, ka savlaicīga diagnostika nozīmē saudzējošāku un efektīvāku ārstēšanu. Akcijas laikā urologa un krūts slimību speciālista konsultācijām nav nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums.

Akcijas laikā 17.februārī un 18.februārī konsultēs urologi, 11.februārī, 17.februārī un 23.februārī - krūts ķirurgi.

Pretvēža diena tiek atzīmēta 4.februārī, un tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību cīņai ar ļaundabīgo audzēju. Šī gada vadmotīvs - profilaktiskie pasākumi, kā rezultātā iespējams samazināt risku saslimt ar vēzi pat par 40%.