«Severstaļ» izglābj punktu Habarovskā

KHL regulārās sezonas spēlē Rīgas «Dinamo» konkurenti cīņā par vietu play-off šodien izbraukumā ar 3:4 pēcspēles metienos piekāpās Latvijas izlases uzbrucēja Alekseja Širokova pārstāvētajai Habarovskas «Amur».

Mača rezultātu atklāja viesi, kad pirmās trešdaļas 10. minūtē izcēlās Mihails Žukovs. Perioda 16. minūtē Deivids Lings panāca izlīdzinājumu, tomēr divarpus minūtes līdz trešdaļas beigām Jozefs Straka atkal vadībā izvirzīja «Severstaļ» komandu.

Otrās trešdaļas sākumā Jurijs Kokšarovs panāca 2:2, bet trešā perioda 4. minūtē Aleksandrs Akseņenko izvirzīja vadībā «Amur» komandu. Spēles beigās «Severstaļ» nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un 31 sekundi līdz pamatlaika beigām Straka panāca 3:3.

Drāma turpinājās papildlaikā, kura 2. minūtē uz «Amur» vārtiem tika piešķirts soda metiens. Mājinieki uz «bullīti» nomainīja vārtsargu Alekseju Muriginu pret Sergeju Borisovu, kurš neļāva sevi pārspēt Oļegam Gubinam.

Pēcspēles metienu sērijā vienīgo precīzo metienu izdarīja «Amur» hokejists Ruslans Hasanšins.

Tādejādi pašlaik «Severstaļ» ar 68 punktiem 52 spēlēs ir 10. vietā Rietumu konferencē, par septiņiem punktiem atpaliekot no Rīgas «Dinamo», kuri aizvadījuši par spēli mazāk. 9. vietā ar 70 punktiem 51 mačā ir «rīdzinieku» šivakara pretinieki Ņižņijnovgorodas «Torpedo».

Tikmēr Širokova «Amur» ar 57 punktiem 52 spēlēs ieņem 9. vietu Austrumu konferencē. Tikpat punktu ir arī 8. vietā esošajai Latvijas izlases aizsarga Georgija Pujaca Novosibirskas «Sibirj», taču «sibīriešiem» ir par spēli mazāk, turklāt par divām uzvarām pamatlaikā vairāk.