Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pie pacientiem brauks modernākas ātrās palīdzības brigādes

Neatliekamās medicīniskās palīdzības kļūst arvien modernākas, jo saņem jaunu medicīnisko aprīkojumu un inventāru - defibrilatorus, elektrokardiogrāfijas aparātus, elpināšanas sūkņus, vakuuma matračus, medikamentu somas, imobilizācijas ierīces, antišoka segas un citu nepieciešamo.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā portālu «Apollo» informēja, ka šis inventārs iegādāts, jo Veselības ministrija piešķīrusi papildus finansējumu vairāk nekā 400 tūkstošu latu apmērā.

Brigādēm tiks 40 jauni defibrilatori, kas ir daudzfunkcionālas ierīces, ar kuru palīdzību iespējams diagnosticēt un stabilizēt dzīvībai svarīgu funkciju rādītājus kritiskās situācijās - noteikt sirds ritmu un novērst tā traucējumus, veikt pilnu kardiogrammu un sirds ārējo stimulāciju, mērīt organisma apgādi ar skābekli, kā arī veikt un fiksēt asinsspiediena un citus dzīvībai nozīmīgus mērījumus. Jaunie defibrilatori spēj ilgā laika periodā saglabāt konkrēta pacienta datus un nodrošināt to bezvadu pārraidi. Defibrilatori ir universāli un pielietojami visu vecuma grupu pacientiem. 

Ātrās palīdzības mediķi varēs strādāt arī ar 30 jauniem elektrokardiogrāfiem. Tās ir ierīces, ka paredzētas sirds ritma un sirds muskuļa veselības stāvokļa noteikšanai.

Brigāžu vajadzībām iegādāti arī 50 perfuzori. Ar šīm ierīcēm iespējams precīzi, lēni, ilgstoši nodrošināt konkrēta medikamenta ievadi pacientam vajadzīgajā daudzumā. Prerfuzoru izmanto gadījumos, kad nepieciešama asinsspiediena pazemināšana vai paaugstināšana, sirds ritma stabilizēšana un ārstēšana. Šī ierīce ir īpaši svarīga komplicētu infarktu gadījumos.

50 jaunos vakuuma matračus mediķi varēs izmantot situācijās, kad pacientam ir nopietnas politraumas, iekšēja asiņošana un vajadzīga ilgstoša imobilizācija jeb nekustīgums transportēšanas laikā. Tāpat vakuuma matrači izmantojami guļošu pacientu nogādāšanai NMP mašīnā no vietas, kur ar nestuvēm nevar piekļūt -  pagrabi, bedres, šauri dzīvokļi.

Tāpat mediķu rīcībā nonāks arī vairāki desmiti elektriskie un mehāniskie  vakuumsūkņi, asins vai jebkādu citu šķidrumu atsūkšanai augšējo elpceļu nosprostojumu gadījumos.

Iegādātas arī jaunas arteriālā asinsspiediena mērīšanas ierīces, manuālās elpināšanas ierīces, antišoka segas, maskas, laringoskopi un citas brigādēm nepieciešamas medicīniskās ierīces neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai.

Vispirms jauno aprīkojumu saņems tās ātrās palīdzības brigādes, kurām tas ir visvairāk nepieciešams.

Mediķi, kuri jau iepazinušies ar jauno aprīkojumu, uzsver, ka tas viņiem dos iespēju labāk un kvalitatīvāk palīdzēt pacientiem, glābjot cilvēku dzīvības un  saglabājot veselību kritiskās dzīves situācijās.