Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā arvien vairāk iedzīvotāju bruņojas ar šaujamajiem

Valsts policijas dati liecina, ka Latvijā arvien vairāk iedzīvotāju bruņojas ar šaujamieročiem.

Valsts policijas apkopotā statistika liecina, ka pērn Valsts policijā reģistrēti 36 566 šaujamieroču īpašnieki un tas ir par 2579 īpašniekiem vairāk salīdzinājumā ar aizpērno gadu. 26 662 īpašnieki bijuši mednieki.

Policija secina, ka pērn ir pieaudzis pašaizsardzības šaujamieroču un sporta šaujamieroču īpašnieku skaits. Ieroču īpašniekiem reģistrēti 62 520 šaujamieroči, un tas ir par 3472 šaujamiem vairāk salīdzinājumā ar aizpērno gadu.

Pieaugums saistāms ar medību un pašaizsardzības šaujamieroču iegādi.

Pašaizsardzībai reģistrēti 12 552 šaujamieroči, un tas ir par 1230 šaujamiem vairāk, salīdzinot ar aizpērno gadu.

Sportam reģistrēti 226 šaujamieroči.

Medībām reģistrēti 49 626 šaujamieroči, un tas ir par 2080 vairāk salīdzinājumā ar aizpērno gadu.

Pērn reģistrēti 25 lielas enerģijas pneimatiskie ieroči.

Valsts policija pērn arī piefiksējusi sporta organizācijās reģistrētus šaujamieročus, apsardzes komersantiem reģistrētus šaujamieročus un šaujamos, kas reģistrēti iekšējiem drošības dienestiem.

Pagājušajā gadā reģistrētas 50 šautuves un šaušanas stendi, un tas ir par piecām vairāk salīdzinājumā ar aizpērno gadu.

Pērn izsniegtas Iekšlietu ministrijas speciālas licences un reģistrācijas apliecības 45 ieroču tirdzniecības komersantiem, un tas ir par četriem vairāk salīdzinājumā ar aizpērno gadu.

Tāpat pērn izsniegtas atļaujas komersantiem, kas saņēmuši licenci pirotehnisko izstrādājumu izgatavošanai, komersantiem, kas nodarbojas ar sprāgstvielu realizāciju, un komersantiem, kas saņēmuši licenci ieroču un munīcijas izgatavošanai.

Pērn reģistrēti 75 detektīvi, un tas ir par 15 vairāk salīdzinājumā ar aizpērno gadu.