Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu pērn uzlikti naudas sodi gandrīz 7 miljonu latu apmērā

Par dažāda veida administratīvo pārkāpumu izdarīšanu saistībā ar ceļu satiksmes drošību pērn piemēroti naudas sodi 6,94 miljonu latu apmērā, bet nomaksāti ir vien 4,4 miljoni latu.

Kā liecina Valsts policijas sagatavotais pārskats par pagājušā gada darba rezultātiem, uzlikto naudas sodu apmērs pērn samazinājies par 1,4 miljoniem latu, bet nomaksāto naudas sodu apmērs samazinājies par 2,7 miljoniem latu.

2009.gadā vērojams kopējais reģistrēto ceļu satiksmes negadījumu skaita samazinājums. Valstī reģistrēti 17 747 negadījumi, kas ir par 12 424 vai 41,2% mazāk nekā gadu iepriekš. No visiem negadījumiem 3093 bijuši ar cietušajiem, kuros gājuši bojā 248 un ievainoti 3858 cilvēki.

Par 3% pieaudzis valstī reģistrēto ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēju skaits valstī, sasniedzot 305 311 pārkāpēju. Pagājušā gada laikā reģistrēti 36319 gājēju izdarītie pārkāpumi un 8910 velosipēdistu un mopēdistu pārkāpumi. Tas liecinot, ka valstī ceļu satiksmes noteikumu prasības neievēro visas ceļu satiksmes dalībnieku kategorijas.

Viens no galvenajiem avāriju iemesliem ar smagām sekām joprojām ir nepareiza braukšanas ātruma izvēle. Proti, reglamentēto ātruma ierobežojumu pārsniegšana vai ātruma neatbilstība laika un ceļa apstākļiem, transportlīdzekļu braukšanas ātruma kontrole turpina būt par būtisku Satiksmes uzraudzības biroja darba sastāvdaļu, norādīts pārskatā.

Pagājušā gada laikā reģistrēts 98 531 atļautā braukšanas ātruma pārkāpums, bet tas ir par vairāk nekā 8% mazāk nekā 2008.gadā.

8903 autovadītāji pērn pie stūres bija sēdušies alkohola ietekmē. Satraucošs esot 36,8 % pieaugums vadītāju kategorijā, kuri vada transportlīdzekli bez vadītāja tiesībām.