Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ēlerte PS kopsapulcē aicina partijas pārvarēt aizvainojumus

Partijām ir jāpārvar savstarpējie aizvainojumi un nesaprašanās galvenā mērķa vārdā - veidot Latviju kā modernu, eiropeisku 21.gadsimta valsti, šodien, uzrunājot partijas «Pilsoniskā savienība» (PS) kopsapulci, aicināja bijusī laikraksta «Diena» galvenā redaktore Sarmīte Ēlerte.

Ēlerte pauda viedokli, ka pirmajos 14 atjaunotās Latvijas neatkarības gados tika mēģināts realizēt Latvijas Tautas frontes ideālus par Latviju kā demokrātisku rietumu vērtībās bāzētu valsti. Pēc tam uz neilgu laiku par galveno mērķi tika izvirzīta labklājības stiprināšana.

Tagad vienotais mērķis būs veidot Latviju kā konkurētspējīgu, pašapzinīgu valsti ar izglītotiem, uzņēmīgiem un veseliem cilvēkiem, teica Ēlerte.

Savukārt par topošās apvienības «Vienotība» ekonomisko piedāvājumu PS kopsapulcē stāstīja bijušais AS «Diena» prezidents, PS biedrs Arvils Ašeradens.

Viņš norādīja, ka «Vienotība» ir pārliecināta, ka 2014.gadā Latvijas ekonomikā būs vērojama stabila izaugsme un tās attīstība līdzināsies 2006.gada līmenim.

«Vienotība» iestāsies par stabilu latu un par eiro ieviešanu 2014.gadā, par stingru fiskālo disciplīnu un ikgadējas iedzīvotāju ienākumu deklarēšanas ieviešanu. «Vienotības» ekonomiskajā programmā nozīmīga vieta tiks ierādīta arī valsts pārvaldes struktūras reformai, efektīvas uzņēmumu un privātpersonu bankrota procedūras izstrādei, informēja Ašeradens.

Viņš pauda viedokli, ka valdībai un bankām ir jāsēžas pie sarunu galda, lai vienotos par tautsaimniecības kreditēšanas atsākšanu.

Latvijas lielais izaicinājums, pēc Ašeradena teiktā, ir spēja attīstīt globāli konkurētspējīgu ekonomiku, un 2014.gadā Latvijai ir jāpanāk stabils kredītreitings, iekšzemes kopprodukta pieaugumam jābūt 5%, bet bezdarbam jābūt mazākam par 6%

PS kopsapulce šodien vienbalsīgi nobalsoja par dalību apvienībā «Vienotība», kas tiek veidota startam 10.Saeimas vēlēšanās. Uz PS kopsapulci šodien bija ieradušies 303 no 596 PS biedriem.

Par apvienības «Vienotība» veidošanu ir paziņojušas partijas PS, «Jaunais laiks» un «Sabiedrība citai politikai».