Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deflāciju visvairāk izjutuši rīdzinieki

Pēdējā gada laikā statistiķi Latvijā ir fiksējuši deflāciju. No valsts iedzīvotājiem to visvairāk ir izjutuši rīdzinieki: 44% uzskata, ka preces un pakalpojumi ir kļuvuši lētāk, liecina jaunākā «DnB Nord Latvijas barometra» aptauja.

Latgalē cenu pazemināšanos pamanījuši 24% iedzīvotāju, bet 38% apgalvo, ka jutuši cenu pieaugumu.

Deflāciju izjutuši arī 43% Zemgales iedzīvotāju un 40% kurzemnieku. Savukārt cenu pieaugumu biežāk nekā pārējie pamanījuši vidzemnieki, no kuriem 36% sacīja, ka cenas ir ievērojami vai nedaudz paaugstinājušās, kā arī 35% Pierīgā dzīvojošo.

Aptaujā arī noskaidrots, ka visoptimistiskākie un reizē arī vispesimistiskākie ir Pierīgā dzīvojošie. Viņi 20% gadījumos pauduši atbildi, ka cenas samazināsies, turpretim 35% domā, ka tās pieaugs, bet 32% uzskata, ka saglabāsies nemainīgas.

Savukārt aptaujātie kurzemnieki un vidzemnieki bijuši pārliecināti, ka nākamā pusgada laikā cenas pieaugs, - tā apgalvoja attiecīgi 34% un 33% šajos reģionos dzīvojošo respondentu. Savukārt 24% latgaliešu un 21% zemgaliešu vispār nespēja atbildēt uz jautājumu par to, vai nākamā pusgada laikā šajā jomā kaut kas ievērojami mainīsies.

Aptaujājot iedzīvotājus, noskaidrots, ka cilvēki ar dažādu izglītības līmeni atšķirīgi vērtē deflāciju un tās ietekmi. Aptaujas rezultāti rāda, ka ļoti pozitīvi cenu samazināšanos uztver iedzīvotāji ar pamatizglītību – kopumā 27% respondentu. Viņu vidū pozitīvs viedoklis ir krietni izplatītāks nekā respondentiem ar vidējo vai vidējo speciālo un augstāko izglītību – attiecīgi 14% un 15%. Iedzīvotāji ar augstāko izglītību 24% gadījumu atbildēja, ka deflācija drīzāk vērtējama negatīvi vai ļoti negatīvi pretstatā 11% cilvēku ar pamatizglītību. Pētījumā arī noskaidrots, ka uz šādu jautājumu gandrīz ceturtdaļa respondentu (24%) neatkarīgi no izglītības līmeņa vispār nespēj atbildēt.