Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Urbanovičs: «Saskaņas centrs» nav runājis ar Sudrabu

Apvienība «Saskaņas centrs» (SC) nav runājusi ar valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu par viņas iespējamu iesaistīšanos politikā, aģentūrai LETA apgalvoja SC Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.

«Mēs vienmēr esam Sudrabas kundzi atbalstījuši un virzījuši valsts kontrolieres amatā, bet par iesaistīšanos SC neesam ar viņu runājuši,» sacīja Urbanovičs.

SC frakcijas vadītājs norādīja, ka apvienība ar Sudrabu par iesaistīšanos politikā varētu runāt tikai vienā gadījumā - ja viņa pati izrādītu iniciatīvu un vēlēšanos.

«Sudrabas kundzei ir ļoti svarīgs amats un viņa ir viena no pēdējiem, kas informē par nekārtībām valstī. Viņa demonstrē politisko neangažētību, un tas ir ļoti augsti vērtējams. Sarunas ar politiķiem kaitētu viņas tēlam, tādēļ SC ar Sudrabu runātu tikai tad, ja viņa pati to izvēlētos,» skaidroja Urbanovičs.

LETA jau ziņoja ka Sudraba saistīšanu ar SC uzskata par viņas vārda izmantošanu.

Sudraba iepriekš intervijā Latvijas Televīzijā apgalvoja, ka neviens SC politiķis ar viņu neesot runājis par atbalstu šim politiskajam spēkam. Viņas vērtējumā, šīs runas esot tikai veids, kā kādam pievērst sev uzmanību, izmantojot viņas vārdu.

SC politiskās nostājas Sudraba neesot pētījusi, tāpēc nevarot tās plaši vērtēt.

Valsts kontroliere atkārtoti apgalvoja, ka uz vēlēšanām politikā neiešot un nebūšot arī neviena politiskā spēka premjera amata kandidāts. Tomēr jautāta, vai pēc vēlēšanām viņa varētu piekrist uzņemties valdības vadīšanu, Sudraba neatbildēja ar tik pat kategorisku nē, bet gan skaidroja, ka neredzot iespējas piepildīties šādam scenārijam.

Kā ziņots, politiskais konsultants Jurģis Liepnieks laikrakstā «Neatkarīgā» ir paudis viedokli, ka rudenī gaidāmās Saeimas vēlēšanas var atnest lielus pārsteigumus: «Pirmkārt, kas būs ar Sudrabas kundzi? Sudraba ir devusi mājienus, ka viņa būtu gatava uzņemties vadīt valdību, bet ne kopā ar cilvēkiem, kas ir bijuši pie varas. Var atsaukt atmiņā viņas tikšanos ar bijušajiem augstu stāvošiem Krievijas politiķiem. Mēs neko nezinām par Sudrabas nostāju nacionālajos jautājumos.«

«Analizējot iespējamos scenārijus, ir iespējams, ka viņa startē vai balstās uz SC. Tam būs sprādzienveidīgs iespaids uz Latvijas politiku. Tajā brīdī SC varēs pretendēt uz milzīgi lielu latviešu balsu daudzumu. Nevis vienkārši latviešu balsīm, bet uz lielu daudzumu latviešu balsu. Sudraba varētu būt tik spēcīgs kandidāts, ka viņa arī to «Vienotības» stāstu stipri vājinātu. Tikpat iespējams, ka Sudraba veido un balstās uz kādu pavisam jaunu politisku veidojumu. Tam ir gan laiks, gan visas iespējas. Tas būtu neiespējami jebkuram citam, bet Sudrabai tas ir iespējams. Viņa būtu kandidāts numur viens, kas nojauktu tās kārtis, kādas patlaban visiem ir uz rokas,» izteicās Liepnieks.