Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LM: ierobežojumi pabalstu izmaksai ir jāsaglabā arī turpmāk

Ņemot vērā pašreizējo makroekonomisko situāciju un makroekonomiskās prognozes, Labklājības ministrija (LM) uzskata, ka ierobežojumi valsts pabalstu izmaksām ir saglabājami arī turpmāk.

Par to liecina ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums «Par turpmāku valsts pabalstu izmaksu ierobežojumu noteikšanas pamatotību», ko pirmdien skatīs Ministru kabineta komitejā.

Ziņojumā norādīts, ka ģimenes valsts pabalsta ierobežojums ir turpināms un pabalsts izmaksājams astoņu latu apmērā par ikvienu bērnu, taču turpmāk nedrīkst to vēl samazināt vai atcelt.

Vecāku pabalsta izmaksa strādājošajiem vecākiem 50% apmērā ir turpināma par visiem bērniem, kas dzimuši līdz pagājušā gada 2.maijam.

Saskaņā ar ziņojumu nākotnē ir saglabājami arī ierobežojumi, kas attiecas uz slimības, maternitātes, paternitātes, vecāku un bezdarbnieku pabalstu izmaksām.

Saskaņā ar valsts budžeta likumu speciālā budžeta ieņēmumi šogad plānoti 1 188,6 miljonu latu, izdevumi - 1 358,7 miljonu latu apmērā, bet budžeta deficīts - 170,1 miljona latu apmērā.

LM prognozes gan liecina, ka faktiskais sociālā budžeta deficīts būs daudz lielāks, jo pensiju ieturējumu atmaksa saskaņā ar Satversmes tiesas spriedumu izdevumus pensijām palielinās par 184,6 miljoniem latu, kas attiecīgi samazinās iepriekšējo gadu speciālā budžeta līdzekļu uzkrājumu.