Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Amatpersonas prot, bet negrib runāt valsts valodā

Pēc pagājušajā vasarā notikušajām Pašvaldību vēlēšanām vairākās pašvaldībās mainījusies situācija – amatos stājušies deputāti, kuriem ir grūtības ar valsts valodu.

Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš intervijā Latvijas Radio pirmdienas rītā stāstīja, ka centrs pagājušajā gadā veicis pārbaudes vairākās pašvaldībās – Daugavpilī, Liepājā, Jēkabpilī un Rēzeknē un vairākām amatpersonām nozīmētas atkārtotas pārbaudes.

Valsts valodas centrs paviesojies arī Rīgas domē un arī tur ir daži deputāti, kuriem varētu būt problēmas ar valsts valodu. Tomēr Baltiņš atzina, ka daži no šiem deputātiem vienkārši publiski nevēlas runāt latviešu valodā, lai gan patiesībā spēj to ļoti labi.

Jautāts par policistu prasmi runāt latviešu valodā, viņš norādīja, ka policijā ir dažādi cilvēki ar dažādām prasmēm un spējām runāt latviešu valodā. Tomēr viņaprāt, pēdējā laikā saceltā ažiotāža ap policistu latviešu valodas prasmes līmeni ir pārāk liela.

«Vairākums policistu spēj pietiekami labi sazināties valsts valodā,» sacīja Baltiņš.