Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nogalinātās Baibas Saulītes advokāts esot smagi vīlies

Īrijā nogalinātās latvietes Baibas Saulītes advokāts laikrakstam «Herald» atzinis, ka ir «rūgti vīlies», uzzinot, ka divu bērnu mātes slepkava drīzumā izies brīvībā, vēstī «baltic-ireland.ie».

Jau vēstīts, ka Īrijas prokuratūra neizvirzīs apsūdzības par aukstasinīgo slepkavību 2006.gada 19.novembrī, kad Baiba tika nošauta uz viņas mājas sliekšņa Svordā, kamēr abi viņas dēli augšstāvā gulēja.

Prokurora lēmums ir liels trieciens izmeklētājiem, kas ir strādājuši pie šī gadījuma vairāk nekā trīs gadus un bija pārliecināti, ka galu galā aizdomās turētajam par slepkavības organizēšanu tiks izvirzīta apsūdzība.

Jau iepriekš tika ziņots, ka lieta prokuratūrai nodota jau pirms vairāk nekā 18 mēnešiem un tika uzskatīts, ka slepkavības organizēšanā tiks apsūdzēts Baibas Saulītes vīrs Libānas pilsonis Hasans Hasans, kurš pašlaik izcieš cietumsodu par savu bērnu nolaupīšanu un automašīnu zādzību.

Pēc slepkavības un vēlākajiem uzbrukumiem viņam pašam, advokāts mudinājis mainīt policijas un tiesību sistēmu Īrijā, lai aizsargātu nevainīgus cilvēkus.

Kopš advokāta māja Svordā tika apmētāta ar degbumbām un tika izteikti draudi viņa dzīvībai, jurists ir pakļauts 24 stundu bruņotai aizsardzībai. Tiek uzskatīts, ka draudi ir atbilde uz viņa gatavību pārstāvēt Baibu Saulīti, vēstī «baltic-ireland.ie».

Advokāts tāpat aicināja Īrijas iedzīvotājus pieprasīt izmaiņas tiesību aktos, kas liktu rūdītajiem noziedzniekiem pazust no ielām un parādīt, ka viņi netiek pieņemti kā daļa no sabiedrības.