Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uz eksportu orientētai ražošanai piešķirs 80 miljonus

Ministru kabineta komiteja otrdien atbalstījusi ekonomikas ministra Arta Kampara (JL) ierosinājumu piešķirt 80 miljonus latu uz eksportu orientētas ražošanas attīstībai, portālu «Apollo» informēja Ekonomikas ministrijā.

Šo naudu piešķirs no Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējuma.

Ministrs aprēķinājis, ka kopā ar privāto finansējumu ekonomikā tuvāko gadu laikā tiks iepludināti nepilni 200 miljoni latu.

«Pēdējo mēnešu notikumi ir skaidri apliecinājuši makroekonomikas speciālistu prognozes, ka Latvijas ekonomikas ātrākas atveseļošanās galvenais dzinulis būs eksports. Esmu gandarīts par šodien valdības komitejas sēdē pieņemto lēmumu, kas nozīmē reālu atbalstu uz eksportu orientētas ražošanas  attīstībai un līdz ar to visai Latvijas ekonomikai,» uzsver Kampars.

Kā kolēģiem skaidroja ministrs, ka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) no 2009.gada 7.augusta līdz 2009.gada 9.novembrim pieņēma uzņēmēju investīciju projektu pieteikumus, lai pretendētu uz līdzfinansējuma saņemšanu no grantu programmas «Augstas pievienotās vērtības investīcijas», kura tiek finansēta no ES struktūrfondiem. Programmā kopējais pieejamais finansējums pašlaik ir 35,3 miljoni latu. Taču LIAA no uzņēmējiem saņēma daudz vairāk piedāvājumu par ievērojami lielāku finansējuma apjomu nekā ir atvēlēts programmā.

Tā kā daudzi iesniegtie projekti atbilst programmas kritērijiem un ir orientēti uz eksportspējīgas ražošanas attīstību, Ekonomikas ministrija piedāvā uz programmu „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” novirzīt citā LIAA administrētā programmai „Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrāde” paredzētos līdzekļus 45 miljonu latu vērtībā, tādējādi palielinot programmas kopējai finansējumu līdz 80 miljoniem latu.

Gala lēmums par finansējuma piešķiršanu eksporta atbalstam jāpieņem valdības sēdē 9.februārī.