Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

IeM: policistam Lejniekam piemērotais sods ir nepamatoti zems

Pēc iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces (JL) ierosinātās pārbaudes par policistam Raivo Lejniekam piespriestā disciplinārsoda pamatotību un tiesiskumu, Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta Personāla vadības nodaļa secinājusi, ka Lejniekam piespriestais sods bijis neadekvāti zems.

Jāatgādina, ka Lejnieks oktobra sākumā it kā draudējis nošaut garāmgājēju, kurš policistam aizrādīja par auto novietošanu invalīdu stāvvietā pie lielveikala. Toreiz izcēlās pamatīgs strīds un policists pat izšāvis no dienesta ieroča.

Pēc dienesta pārbaudes policistam piemērots disciplinārsods - rājiens.

Mūrniece ir uzdevusi noskaidrot, vai dienesta pārbaude veikta objektīvi un vai izmeklēšanas laikā nav pieļauti pārkāpumi, kā arī ir pieprasījusi Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes priekšniekam Intam Ķuzim pamatot, kāpēc kā disciplinārsods izvēlēts rājiens.

«Ja vairs nevar mainīt nepamatoti zemi piešķirto disciplinārsodu Lejniekam, tad varam vismaz veikt pārbaudi, vai disciplinārlietu komisija strādā objektīvi, vai arī nodarbojas ar «savējo» piesegšanu. Cerams, ka šī pieredze nākotnē samazinās to gadījumu skaitu, kad policistiem par izdarītajiem pārkāpumiem tiek piešķirti nepamatoti zemi sodi,» pauž iekšlietu ministre.

Valsts policijas Iekšējās drošības birojs šobrīd atkārtoti pārbauda lietas materiālus atbilstoši Administratīvā procesa likumam.

Policists pie lielveikala Rīgā draud nošaut garāmgājēju.