Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Volvo Trucks» laidis pārdošanā jaudīgāko sērijveida kravas auto

Kad «Volvo Trucks» laida pārdošanā pasaulē jaudīgāko sērijveida kravas automobili — «Volvo» FH16 700 — norvēģu uzņēmējs Tūre Ose bija pirmais klients pasaulē, kuram tas tika piegādāts.

Jau pus gadu tas tiek izmantots smagu kravu pārvadājumiem no Stavangeras uz dažādām vietām pa sarežģīto un kalnaino Norvēģijas rietumu piekrastes reljefu. Lūk, ko saka pats Tūre: «Es esmu sajūsmā. Braucot ar pilnu kravu, pat lielā slīpumā ar šo auto var uzturēt lielu un nemainīgu ātrumu.»

«Mēs izvēlējāmies FH16 700 tāpēc, ka mūsu pārvadājamās kravas mēdz būt līdz 50 tonnām smagas. Ceļi bieži vien ir šauri, un vietām ir kilometriem gari posmi ar slīpumu 6-10% robežās, tāpēc jaudas nekad nevar būt par daudz,» saka Tūre Ose, kuram pieder transporta uzņēmums «Spesial og Tungtransport AS», kas atrodas Norvēģijas rietumu piekrastes pilsētā Ferdē, 170 km uz ziemeļiem no Bergenas.

Kravas automobiļa 700 zirgspēku jauda un 3150 Nm griezes moments pie 2650 apgr./min liek domāt, ka tai ir augstāks degvielas patēriņš. Taču patiesībā ir gluži otrādi. «Uz 100 km es patērēju par 5 l mazāk nekā ar iepriekšējo kravas auto,» Tūre stāsta.

Turklāt «Volvo» inženieriem ir arī izdevies par 40% samazināt slāpekļa oksīdu izmešu daudzumu, nodrošinot dzinēju atbilstību Euro 5 normām.

Tūre Ose pie kravas automobiļa stūres pavada gandrīz 200 dienas gadā, tāpēc viņam ir svarīgi kabīnē justies kā mājās. Un viņa jaunais kravas auto nav licis vilties.

«Tas ir tik pat vienkārši kā vadīt vieglo automobili. Vadāmība ir ļoti precīza, un stūri var pagriezt burtiski ar diviem pirkstiem. Nemaz nerunājot par I-Shift transmisiju — tā ir vienkārši fantastiska. Ar manuālo pārnesumkārbu es nespētu pārslēgt pārnesumus tik vienmērīgi un ātri. Absolūti lieliski!» Tūre sajūsminās.

«Kad es atgriežos mājās pēc ilga brauciena, man nemaz nevajag atlaisties uz dīvāna un atpūsties. Es pat īsti nejūtu, ka visu dienu būtu pavadījis pie kravas auto stūres.»

Daži fakti
«Volvo» FH16 atbilst jaunajām Euro 5 izmešu normām, kas ir spēkā visā Eiropā. Tas nozīmē, ka slāpekļa oksīdu izmešu daudzums ir samazināts par vismaz 40%. Citiem vārdiem sakot, «Volvo» FH16 ir kļuvis jaudīgāks, nekaitējot videi. Bez 700 zirgspēku jaudīgās versijas «Volvo» FH16 ir pieejams arī ar 540 vai 600 zirgspēkus jaudīgiem dzinējiem.

- Dīzeļdzinējs ar 16,1 l darba tilpumu
- 540, 600 vai 700 Zs
- Attiecīgi 2 650, 2 800 vai 3 150 Nm griezes moments
- Šasija vai vilcējs
- Trīs veidu kabīnes — kabīne ar guļvietu, Globetrotter un Globetrotter XL
- Standartaprīkojumā iekļauta Volvo automatizētā pārnesumu pārslēgšanas sistēma I-Shift.