Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gailis: jāsāk vadīt imigrācijas process

Ekspremjers Māris Gailis pauž pārliecību, ka līdztekus efektīgas valsts pārvaldes izveidei, jārisina vel viena problēma, kas, viņaprāt, nākotnē var ievērojami pieaugt.

Laikraksta «Diena» organizētā diskusijā Gailis uzsvēris, kas demogrāfiskā situācija neizbēgami būs jārisina.

«..jau tagad jāsāk domāt par savas imigrācijas politikas pārskatīšanu, lai tā būtu vadāma. Pretējā gadījumā mēs sagaidīsim, ka te ieplūdīs lielas cilvēku masas, kam nebūs bail no sniega, kurš Latvijā uzsnieg reizi desmit gados! Mums pašiem būtu jāsāk vadīt imigrācijas procesus, lai tie cilvēki, kas šeit iebrauc, būtu pēc iespējas tuvāki mūsu mentalitātei un spētu apgūt latviešu valodu vismaz tādā līmenī, lai būtu nodrošināta tās saglabāšana,» norādījis Gailis.

Runājot par Latvijai svarīgiem mērķiem, Gailis atzīmē, ka jāatgriežas pie jau iepriekš izvirzītajiem. «Katru gadu izdomāt jaunus mērķus nemaz nav iespējams, tādēļ nebūtu jākaunas vēlreiz atcerēties tos pašus, kas jau savulaik tika izvirzīti — efektīva un labi pārvaldīta valsts, kuras prioritāte ir izglītība. Ja Latvija būtu efektīva valsts, kas liktu uzsvaru uz ieguldījumiem izglītībā un jauniešu motivēšanā, ar mērķiem būtu daudz vieglāk.»