Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas eiroparlamentāriešiem dažādi viedokļi par jauno EK

No Latvijas ievēlētajiem Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem ir dažādi viedokļi par jaunās Eiropas Komisijas (EK) apstiprināšanu, kā arī savi uzskati par jaunās komisijas darba prioritātēm.

Krišjānis Kariņš (JL) uzskata, ka «Latvija šīs komisijas izveidi, visdrīzāk, atcerēsies ar vilšanos par komisāra posteni Andrim Piebalgam. Lai gan bija cerēts uz kādu ietekmīgāku posteni, tomēr nācās samierināties ar attīstības komisāra portfeli».

Vienlaikus viņš norāda, ka no kolēģiem saņemtās atsauksmes par Piebalga kandidatūru bijušas tikai labas un sagaidāms, ka, pildot pienākumus, viņš sevi kārtējo reizi apliecinās kā spējīgs komisārs un lielisks Latvijas pārstāvis EK.

Sandra Kalniete (PS) min, ka visi komisāri ir izturējuši parlamentāro komisiju jautājumus un apliecinājuši, ka ir cienīgi kļūt par Eiropas «valdības» locekļiem.

«Šo praksi, ka parlaments iztaujā amata kandidātus, būtu jāpārņem arī Latvijā. Tad mūsu valdības būtu daudz profesionālākas,» iesaka deputāte.

Viņa norāda, ka jaunās komisijas lielākais pārbaudījums būs «izkustināt rutīnā ieslīgušo Eiropu un tai piešķirt jaunu attīstības dinamismu». Latvijai esot būtiski, lai komisija strauji virzās uz priekšu ar likumdošanas iniciatīvām vienotās enerģētikas politikas tālākajā veidošanā, iekšējā tirgus nostiprināšanā un kopējās lauksaimniecības politiskas reformas jautājumos.

Savukārt EP deputāte Inese Vaidere (PS) ir kritiskāka par jauno komisijas sastāvu.

«Lai gan komisijas sastāvs nav viendabīgs un sajūsmu neizraisa - līdzās pieredzējušiem un kompetentiem kandidātiem, kāds, par laimi, ir mūsu Piebalgs, ir mazpazīstami un ne pārāk kompetenti, kāda diemžēl ir augstā pārstāve ārlietās baronese [Ketrina] Eštone un vēl arī vairāki citi, mūsu politiskā grupa nolēma balsot par apstiprināšanu,» sacīja Vaidere.

Viņa uzskata, ka tas bijis pareizs lēmums, jo jaunajai komisijai ir jāsāk strādāt un nav nekādu garantiju, ka cits sastāvs būtu bijis ievērojami labāks.

Jau ziņots, ka šodien Strasbūrā Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ar pārliecinošu balsu pārsvaru ievēlēja jaunās Eiropas Komisijas (EK) sastāvu, aģentūru LETA informēja Eiropas Tautas partijas grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks Ģirts Salmgriezis.

Par jaunās komisijas sastāvu balsoja 488 deputāti, 137 - pret un 72 deputāti atturējās.